Otázka:
Pro Tools ve Windows vs. Mac: Nějaký rozdíl?
Justin Huss
2010-06-28 23:22:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsem po vašich zkušenostech zde. Existují nějaké známé problémy s Pro Tools ve Windows? Zvažuji prodej svého Macu, ale musím si být jistý, že Pro Tools budou běžet stejně dobře na mém PC.

Mám velmi málo času na experimentování, proto pošta. Budu experimentovat v příštích několika dnech, ale nebudu mít čas narazit na všechny potenciální problémy, které by mohly existovat.

Předem děkujeme za vaši pomoc!

PS: nemluvíme zde o specifikacích, spíše o pluginech a celkové stabilitě systému.

čtrnáct odpovědi:
Shaun Farley
2011-06-16 16:38:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsem platformový agnostik a myslím si, že celá debata je celkem zbytečná. Můžete snadno získat počítač, který funguje stejně dobře jako Mac, ale platíte zhruba stejnou cenu. Většina lidí, kteří chodí ven a kupují si PC, nevydělají peníze, které vyděláváte na počítačích Mac. Samozřejmě Pro Tools bude špatně fungovat na méně kvalitním stroji. Připouštím, že údržba OS na PC je trochu obtížnější, protože nemá tolik uživatelsky přívětivých nástrojů jako Mac; ale jak také zmínil Alexander, čím více věnujete stroj jednomu úkolu, tím lépe poběží.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli volbu, buďte připraveni rozdat peníze za dobrý systém.

small budget guru
2010-06-29 01:23:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sem přidám +10 pro mac.

Po většinu svého života jsem byl „PC“ a dokonce „anti-mac“. Aby byl dlouhý příběh krátký. Při zahájení své kariéry v post audio jsem bojoval a bojoval s mnoha počítači. Ztratil jsem měsíce a měsíce práce kvůli vadnému softwaru, ovladačům a hardwaru. Někdo si může myslet, že to byla lidská chyba, ale já se prosím liší.

Mac se snadno používá a je pevný. Když máte klienty, kteří se spoléhají na to, že dodáte produkt, a na lince jsou desítky tisíc dolarů, co byste raději? Skutečně jde o to, abyste mohli dodat nástroje, které si vyberete.

Chtěl bych také dodat, že v počítačích mac není k dispozici příliš mnoho profesionálního zvukového softwaru od třetích stran. Má také pěknou integraci vyhledávání metadat ve vyhledávači, kde vás průzkumník nechá plakat.

Nástroje Pro vždy fungovaly na počítačích Mac mnohem lépe než na PC a já jsem viděl, zažil a slyšel příliš mnoho hororových příběhů o pokusech dodat a vytvořit pomocí počítače. Nemá smysl používat jeden z toho, co jsem viděl.

Vaši klienti také vědí, že vám na nich záleží, a předem investovali pěkný balík peněz, ale pravděpodobně z dlouhodobého hlediska ušetříte více. Přemýšlejte o tom, kolik počítačů musíte během životnosti řekněme G5 vyměnit, pravděpodobně 3–6 různých počítačových systémů.

Mac je prostě čistší a mnohem profesionálnější IMHO. Používáme je ve studiu už něco přes dva roky a je to prostě skvělé!

Souhlasím s tebou. Jak jsem již řekl, Mac OS je rozhodně prostředím volby. Cítí se jednodušší a robustnější než jakýkoli jiný systém a Pro Tools je samozřejmě vyvinut hlavně pro tuto platformu. S obrazem se však příliš neobávám, cokoli, co použijete k dokončení věcí, stojí za to. PC jsou méně bezpečná sázka! Ale když jsou vytvořeny a udržovány mnou, drží se svého slibu;)
Dom Lawrence
2010-06-29 00:46:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Předpokládám, že jste zkusili hledat v DUC http://duc.digidesign.com/ Pokud se vyskytnou problémy s kompatibilitou pluginů nebo s obecnými chybami, lidé jsou ve zveřejňování příspěvků obecně velmi rychlí a informovat ostatní. Pro HD / LE nebo PC / Mac existují různá fóra.

Nainstaloval jsem LE a HD na Mac i PC, Mac se snadněji instaluje, je méně obratný a má méně problémů. Při používání vše závisí na tom, jak nastavíte svůj systém - špatně nakonfigurovaný počítač nebude fungovat dokonale.

Osobně jsou preferovány instalace mac. Hardware je navržen pro sebe navzájem, takže nedochází ke konfliktům s ovladači atd., Jeho skálopevný běh 24 hodin denně a operační systém je pravidelně aktualizován. Existuje několik zásuvných modulů, které jsou pouze pro PC, ale také některé, které jsou pouze pro Mac, takže si rychle zkontrolujte, co máte / možná budete potřebovat, podle toho, jak se rozhodnete.

Nezapomeňte na obecnou uživatelskou zkušenost - dáváte přednost Finderu před Průzkumníkem a ostatním „obecným“ programům, které budete používat každý den. Vzhledem k tomu, že používáte Mac, jak dlouho bude trvat přizpůsobení klíčových příkazů rozložení počítače atd. - může to být mrcha, pokud se jedná o váš střední projekt.

Není pochyb o tom, že je rozdíl mezi náklady mac / pc, ale (podle mého názoru), mac jsou ve skutečnosti z dlouhodobého hlediska lepší hodnotou.

Neměl jsem obavy z velkých závad s Pro Tools ve Windows, koneckonců nyní podporují Windows 7 x64. Opravdu jsem se ptal, jaké to je při každodenním používání. Myslím, že se to všechno scvrkává na to, jak to po vyzkoušení cítím! Děkuji za tvou odpověď.
Dave Clissold
2010-07-05 01:41:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ahoj

Během posledních několika let jsem měl to štěstí, že jsem studoval zvukové inženýrství a postprodukci na Digi ProScool a v současné době sedím na svém 2.10M a P. Ačkoli studia, která máme, jsou převážně založeno na počítačích Mac, máme 2 studia založená na PC, která provozují povrchy D-Control. Nyní bych normálně řekl, že by neměly existovat rozdíly mezi platformami, jak to u produktů Adobe dělám docela pravidelně a mám jak Power Mac G5, tak vlastní PC. Ale zdá se, že tato 2 studia trochu bojují a při pokusech o spuštění relací vyvolala řadu problémů, nicméně řeknu, že systém je připojen k ISIS a používají ho někteří studenti, kteří nic nevědí nebo bych měl říci, že se na palubu informace, které se učí o používání 2. jednotky pro ukládání relací a umožnění 1. spouštět OS a ProTools. Zdá se, že Mac to zvládá dobře, i když v dokumentaci ProTools je to ne.

Osobně se musím přiznat, než jsem se vrátil ke studiu, byl jsem vášnivým uživatelem PC a přísahal bych jimi, ale stabilita Macu pro ProTools mě byla tím, co mě přesvědčilo ke koupi druhé ruky G5 a já ' Neohlédl jsem se zpět a řekl, že i když správně ovládáte svůj počítač a udržujete ho pořádně indexovaný / uniformely, nechápu, proč by měl ProTools problémy s jeho spuštěním.

Pokud jde o zkratky a obecné ovládání ProTools Musím znovu navrhnout Mac, můj lektor Rob Magoolagan to ovlivnil a správně, klávesové zkratky pro Mac se zdají být logičtější, když chcete něco vybrat do konce nebo švihnout doprava, máte klíč CMD a jít doleva nebo dříve v časové linii jeho OPT, zdá se, že PC přeskakuje mezi klávesami CTRL a WIN, takže pro zkoušky jsem se naučil pouze klávesové zkratky Mac čistě pro snadné zapamatování, i když říká, že nastavená hodnota zarážky na další a předchozí v počítači Mac zmátlo mě a rozhodně pocházelo z počítače.

To je těch pár haléřů za hod ope, že to pomáhá vašemu rozhodnutí

Dave

Fernanda Manzo Ceretta
2010-07-10 09:34:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hodně jsem pracoval s oběma platformami a je to vždy stejné: když používáte náhled videa v PC, musíte si ho prohlédnout v konceptu a zastaví se n znovu. V MAC běží věci hladce a skvěle. Stejná RAM, HD, procesor pro oba. Mít MAC místo PC je stejně důležité jako důležitost synchronizace ve zvukovém designu. Absolutně zásadní.

Hubert Campbell
2010-06-29 07:17:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro PC zde! Vždy jsem byl uživatelem PC a koupil jsem si mac laptop jen proto, že na tom moje škola trvala. K dnešnímu dni jsem notebook pro svou postprodukční práci používal zřídka. Také jsem doma používal svůj počítač více než DAW laboratoře založené na Macu. Jedinou výjimkou je, když opravdu chci pracovat v mini sadě nebo sadě zvukových designů, které běží na počítačích Mac.

Upřímně řečeno, moje zkušenost s oběma počítači byla stejná. Měl jsem stejný počet havárií na Macu ve srovnání s haváriemi v mém nastavení Windows 7. Abych mohl přenést svou práci do az notebooku Mac, musel jsem si koupit MacDrive na svém PC, aby můj externí Hardrive mohl dobře komunikovat s mým PC i Mac. Stále udržuji svůj Mac, protože jsem slyšel několik dobrých věcí o Logic Pro a MIDI, k čemuž se dostávám už nějakou dobu.

Takže si myslím, že zkušenost s používáním Pro Tools na PC je na stejné úrovni jako používání stejného DAW na Macu. Prostě používám počítač častěji, a proto mi připadá přirozenější používat Pro Tools na PC.

RedSonic01
2010-06-29 16:54:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Používám Protools LE na počítači s operačním systémem Vista pro práci - je to docela solidní, ale je tu jedna věc, která mě ve verzi pro PC proti počítačům ve srovnání s macem opravdu bugs. Protools se otevírá v jediném okně na PC. To znamená, že když používáte systém sledování duelu, musíte roztáhnout jedno nadřazené okno přes oba monitory, abyste viděli okno pro úpravy a mixování na samostatných monitorech. To může být nepohodlné, pokud přepínáte mezi aplikacemi.

To je skvělé, zvlášť když máte dva monitory s různým rozlišením ...
To není problém na mém zařízení (PT9 ve Windows 7). Ano, existuje jedno nadřazené okno, ale můžu nezávisle přesunout kterékoli z podřízených oken na druhý monitor.
Yakob
2011-10-13 13:43:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tato stránka může pomoci:

http://www.dawbench.com/win7-v-osx-1.htm

Spousta pěkné srovnávací grafy.

user385
2010-06-30 09:22:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že záleží na tom, co máte k dispozici a na čem je pohodlnější vlastnit jej a pracovat na něm. Mac bude hned po vybalení fungovat lépe než PC. Počítače špatně získávají viry, pokud nevíte, jak je správně chránit (to se mi líbí Macy). Ale upřímně řečeno, PC bude stejně dobré jako Mac. Výkon systému: pokud chcete počítač, můžete si vytvořit takový, který bude fungovat stejně rychle jako Mac a ještě rychleji za levnější cenu. Údržba: Počítače PC potřebují více údržby a počítače Mac nevyžadují příliš mnoho nad rámec aktualizací systému.

Celkově se mi Mac líbí. Myslím, že to něco říká, protože se zdá, že je to průmyslový standard, stejně jako Pro Tools.

Macy stále dostávají viry, aktuálně je jich méně. Virusoví programátoři píší viry pro počítače se systémem Windows po dobu 20 let a pouze posledních 5–10 let stálo za to, aby je mohli psát pro počítače Mac. Pokud nepoužíváte antivirový program, bez ohledu na to, jaký operační systém používáte 'znovu, žádáš o potíže.
Tyler
2011-11-02 02:52:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdá se mi, že počítače budou fungovat dobře, možná lépe, ale někdy musíte být ochotni vyřešit některé hardwarové konflikty. Měl jsem spoustu problémů s HD 8 v konfliktu s kartou NVidia 9600GT, nakonec jsem na to přišel a přepnul to s kartou ATI a nyní je velmi stabilní. Tento konkrétní počítač nepoužívám pro nic jiného než Pro Tools. Mám notebook pro každodenní použití.

Důvod, proč jsem šel s PC, byl kvůli ceně. Karty PCIx pro HD můžete získat zhruba za 700 $ a ty jsou stále kompatibilní s PC. Zatímco karty PCIe, které musíte mít pro mac, se právě teď pohybují kolem 2100 $. HD3 PCIx a PCIe mají být srovnatelné, i když chápu, že HD1 PCIe a HD2 PCIe mírně překonají ekvivalentní konfiguraci PCIx.

Takže jsem postavil svůj HD3 systém založený na PC za zhruba 3000 $, kde by to stálo náklady mě asi 8000 $ na macu. Samozřejmě na tom teď, když existuje HDX, asi nic nezáleží!

- Tyler

machine
2011-11-03 02:20:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Běžím na zakázku postaveném AMD Core 6 s 16 koncerty RAM a Pro Tools 10 běží bezchybně. Vstoupil jsem a deaktivoval Aero a další kecy, které zpomalovaly zdroje, a dosáhl jsem dokonalosti v té nejlepší kvalitě.

Také používám Komplete 8 Ultimate s Pro tools 10, opět je to perfektní. AMD dělá sakra procesor pro použití s ​​Pro Tools. Můžete si přečíst o starších procesorech a získat špatný dojem, ale nové dávky jako vícejádra AMD jsou lepší. Přečtěte si všechna fóra Pro Tools; AMD běží neuvěřitelně dobře.

Nezapojujte se na internet a nepoužívejte antivirový program s nástroji Pro. Udržujte svůj software aktuální. Myslet si, že to počítač nezvládne, je prostě nevědomé. Pokud si dáte námahu na PC, odmění se vám. Vím, že Apple vypadá mnohem chladněji, jako třeba nosit sluneční brýle v noci, ale je to jen marketing společnosti Apple. Apple vs PC je jen jiný operační systém, to je ono. Je to stejný boj, o který je Daw lepší, je to zbytečný argument, pokud znáte svou hru.

Robert Auld
2012-12-09 03:36:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro Tools LE používám na počítači se systémem Windows XP asi od roku 2005. Mám také notebook Apple s Pro Tools LE a mám rozsáhlé zkušenosti s používáním PT LE na Macu G4 v hlasovém studiu. Hlavním důvodem, proč používám Pro Tools na PC, je to, že používám také zvukový software (Sony Sound Forge, CD Architect), který funguje pouze ve Windows.

Při používání počítače k ​​jakékoli vážné zvukové práci je třeba pamatovat na to, že je mnohem lepší používat dedikovaný DAW (nepoužívaný pro hraní her nebo procházení webu), který byl nastaven od nuly do být dobrým zvukovým počítačem. To platí i pro počítače Mac, ale platí to zejména pro počítače se systémem Windows. Nechcete kupovat Dell nebo HP, které byly nastaveny pro typického spotřebitele, se všemi bloat-ware a "doplňky", které tyto stroje obvykle mají. Nakupujte buď od dodavatele, který poskytuje počítače s nastavením zvuku hned na začátku (například Creative Stations společnosti Sweetwater Sound), nebo se ujistěte, že máte instalační disk systému Windows, otřete pevný disk (disky) a přeinstalujte pouze to, co potřebujete.

Existují různé zdroje (například web Sweetwater), které obsahují články věnované nastavení Windows pro zvukovou práci, což v zásadě znamená vypnout spoustu „funkcí“ a nakonfigurovat operační systém tak, aby upřednostňoval zvuk. Jakmile to uděláte, za předpokladu, že hardware nebude mít překvapení v nekompatibilitě, můžete Pro Tools spolehlivě spustit na PC s Windows.

Je zřejmé, že platforma Mac je o něco odolnější vůči zvuku a méně pravděpodobná mít problémy s kompatibilitou hardwaru. Pokud můžete hacknout vyšší cenu hardwaru, je platforma Mac příjemným způsobem, jak jít - i když to není neomylné. Problémy mohou mít i nastavení Pro Tools na počítačích Mac.

esau stew
2011-10-28 00:08:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Přečetl jsem všechny příspěvky a ten, který měl největší vliv, byl 96bitový plovoucí bod (Mac) vs. 64bitový plovoucí bod (pc).

Moje dva centy: Mám používám Nuendo 4 již několik let a dosáhli docela dobrých výsledků. Právě jsem si zakoupil Pro Tools 10 a chystám se jej nainstalovat na svůj počítač se systémem Windows 7.

Než půjdu dále, rád bych se vyjádřil k platformě Windows 7. Když vyšel Windows 98, byla to malá pláž, nenáviděl jsem ji. Poté byl uvolněn XP a byla dosažena stabilita. Postupem času Windows 2000 a Vista přicházely a odcházely, zatímco já jsem zůstával s XP. Koupil jsem si Windows 7 a našel jsem stejný kontrast ve stabilitě mezi 7 a XP, jako jsem to udělal mezi XP a 98.

Také stavím PC a pokud víte, které komponenty se mají propojit, je možné vybudovat pevný systém s SSD a mnohem rychlejší než mac za 1/8 ceny, komponenta pro komponentu. Některé komponenty jsou vyráběny v USA, některé nikoli. (Poznámka: Čipy Intel používané v Macu se vyrábějí v zámoří)

Každý v produkčním nebo postprodukčním průmyslu řekne, že Mac je průmyslovým standardem. Na výstavních podlažích neuvidíte PC, tečka. Ztratíte také zákazníky, pokud nemáte Mac. Přenosné disky s ovladači pro Mac a PC jsou utrpením.

Seděl jsem v křídlech a porovnával nativní systémy, systémy DSP a systémy HD. Avid nyní vydal systém HD-X. Můj kámoš už je v jeho HD systému 40 000,00 a vidím bolest v jeho tváři. Myslím, že můžu udělat skok na HD-X, což není tak špatné, 12 000 - 20 000 se 4násobným výkonem zpracování, novými rozhraními 750,00 a MAC 12 500. Všechny moje předzesilovače jsou butikové a nikdy nevyjdou z módy.

Krátký příběh, když mám 12 500,00 na získání Macu podle mého výběru, udělám to. A teď je pravděpodobně vhodná doba, když došlo k zásadní změně platformy společností Avid (světlá výška je nyní 1000 dBs). Do té doby si vystačím a nebudu svým klientům říkat, že mám pevný počítač.

Je to jako mít ošklivou manželku, kterou se bojíte vyjmout na veřejnosti, protože si z vás lidé budou dělat legraci a vaše city se určitě zraní, ale ona tvrdě pracuje a mohu se spolehnout na její. Ale zlato, víš, že tě jednoho dne nechám pro ten neustále se měnící med, který mi vydělává peníze.

Od Windows 7 fungují přenosné disky mezi počítači Mac a PC opravdu dobře. Mám jeden, který je naformátován tak, aby oba OS mohly číst / zapisovat. Kdykoli jej připojím ke stroji Win XP / Vista, i když to není rozpoznáno.
Promotional Products
2011-06-16 15:50:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skvělý příspěvek! Čtení se mi líbilo ... podle mého pohledu je však Mac mnohem rychlejší než Windows, protože používá méně systémových prostředků a poskytuje více výstupu. Dokonce i okna mají kladný bod, tj. Lze je instalovat a předvádět na jakémkoli systému, jako jsou celeron, AMD, Pentium a řada I (i3, i5, i7). Cheers, Susan Smith.

@Promotional Products: Ahoj Susan, děkuji za odpověď. Nejsem si jistý, proč vás všichni hlasují, ale oceňuji vaši účast.
Macy mají tendenci být načteny s méně kecy, protože jsou funkčnější po vybalení z krabice, ale ve skutečnosti si myslím, že nová instalace OS X používá více zdrojů než nová instalace Windows 7. Máte pravdu o tom, že Mac je uzamčen na jejich hardware, a to říká něco o počítačích se systémem Windows. Přesto je na tom, jak procesory AMD zvládají úpravy multimédií, ve srovnání se svými protějšky Intel něco podstatně špatného.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...