Otázka:
Audio rozhraní> Kytarový řetěz> Audio rozhraní
user4286
2013-06-27 18:55:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám spoustu kytarových pedálů (stompboxů), které nečinně sedí. Chtěl bych přes tyto pedály spustit mono stopu hudby z počítače a znovu ji nahrát do počítače. Zvuk může být cokoli, od bicích až po syntezátory. Samozřejmě bych chtěl, aby kvalita zvuku byla co nejvyšší.

Mám Presonus Firebox, o kterém se domnívám, že k tomu mohu použít. Zde jsou jeho specifikace:

http://www.presonus.com/products/FireBox/techspecs

Chápu, že vstupy předzesilovače budou být vhodný, ale že bych místo toho mohl použít DI box a vstup na mikrofonní vstupy? Je to správně? Jaký bude podle vás rozdíl v kvalitě?

A co řádkové vstupy? Mohu je připojit přímo k řetězu pedálu nebo je výstupní impedance příliš vysoká?

Výstupy z topeniště jsou vyvážené TRS a mají výstupní impedanci 51 Ohm.

Podle mých zkušeností je tento typ otázek nejlépe vyřešen experimentem - vyzkoušejte všechny možnosti, které jste zmínili, a uvidíte, které dáváte přednost. (Je zřejmé, že začněte s minimálním vstupním ziskem, aby nedošlo k poškození, poté postupně zvyšujte podle chuti.)
Jeden odpovědět:
AJ Henderson
2013-06-27 19:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vzhledem k tomu, že vaše rozhraní má vstup pro nástroj a stomp boxy jsou navrženy pro práci s nástrojovou linkou, hrozilo by, že při vstupu na vstup do nástroje pravděpodobně vzniknou ty nejlepší výsledky. Trik bude spočívat v získání výstupu ze zvukového rozhraní na správnou impedanci pro pedály, což může vyžadovat značné množství padu.

Děkuji za tvou odpověď! Jak mohu získat správnou impedanci na výstupu? Předpokládám, že potřebuji nějakou třídu tlumiče.
Omlouvám se, pokud to nebylo jasné. Když jsem řekl, že potřebuje značné množství podložky, je podložka skutečným zařízením. Snižuje sílu signálu a účinně mění impedanci. Alternativně můžete použít transformátor pro mírně vyšší náklady, ale možná lepší celkový výsledek. Myslím, že budete potřebovat někde kolem 40dB podložky.
Ještě jednou děkuji! Nevadilo by vám nabídnout mi několik návrhů produktů, které bych mohl hlouběji prozkoumat. Když hledám po 40 dB podložce nebo transformátorech, zdá se mi, že vždy dostanu zařízení xlr. Potřebuji trs na trs.
Při pohledu na výběr padů společnosti B & H se zdá, že by to pravděpodobně fungovalo. http://www.bhphotovideo.com/c/product/441842-REG/Rolls_SLC19_SLC19_Stereo_Level_Attenuator.html
Ale bez podložky by to mohlo fungovat dobře. Výstup rozhraní má samozřejmě směšně nižší impedanci než kytarový vstup stompboxů, ale to není v režimu LF v zásadě problém.
@leftaroundabout - ano, je možné, že to bude fungovat, ale také to přinese úroveň signálu opravdu blízko hlučné podlahy, což pravděpodobně špatně zničí kvalitu. Před nákupem to ale stojí za to, myslím.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...