Otázka:
Odmítli jste někdy práci z morálních důvodů?
Brendan
2012-03-22 00:39:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musel jsem odmítnout platící vystoupení a možná naštvat některé důležité lidi, protože jsem měl vážné morální problémy s filmem, na kterém jsem měl pracovat. Nyní nechci v tomto ohledu vynášet rozsudek nad rozhodnutími jiných národů. Je to velmi osobní věc, ale zajímalo by mě, jestli něco podobného udělali i jiní lidé? Jak to děláš? Jak se tomu vyhnout? Kde jsou linky pro vás? Pro mě je to jeho nenávistná řeč. Snažím se vyhnout, ale stále budu dělat věci, které mě osobně znepokojují, ale nakreslím hranice všeho, co obhajuje nenávist nebo násilí vůči podmnožině společnosti.
Při práci v příspěvku nedostáváme moc kontroly nad obsahem a dívám se na moje práce spočívá v tom, že pomáhám lidem být vyslyšeni, i když s nimi nesouhlasím, ale jak mohu být hrdý na pozitivní práci, kterou dělám, aniž bych převzal odpovědnost za negativní?
Toto je potenciálně citlivé téma, ale věřím, že zde každý respektuje pohledu každého.

čtyři odpovědi:
Shaun Farley
2012-03-22 01:00:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To je situace, s níž jsem se, naštěstí, ve své práci ještě nesetkal, ale myslím, že jste oprávněni ji odmítnout. Jsem toho názoru, že při jakékoli práci, do které přispíváte, necháváte kus sebe (vědomí, názory atd.). Existuje řada lidí, kteří se zasazují o to, že byste měli pracovat pouze na projektech, z nichž můžete být nadšení, protože čerpá vaši nejlepší práci. Nemáme všichni ten luxus, ale myslím, že vyhýbat se práci z důvodů, které jste zmínil, je moudré rozhodnutí. Ocitnout se v takové situaci by znamenalo další stres nad obvyklou úroveň a vaše práce to odráží. Pokud vaše práce nedosáhne, pak díl trpí ... a stejně vám tak může zůstat nešťastný klient. Jen můj názor.

Doufám, že se to zhoršilo před fází, kdy byste na tom začali pracovat, protože by to přineslo problém na ještě vyšší úroveň. To je další důvod, proč získat o projektu co nejvíce informací, než souhlasíte s přispěním.

Díky Shaun. To jsou dobré myšlenky. V této situaci jsem byl zapojen prostřednictvím třetí strany. Když jednám s klienty přímo, mám docela dobré prověření, ale v tomto případě jsem pracoval pro někoho jiného a skript jsem dostal až po uzavření dohod. Ale ne, nezačal jsem na tom pracovat, takže je to dobré. Obvykle najdu něco, čím bych se mohl nadchnout, dokonce i na projektech, které nemám v lásce. Myslím, že je to dobrá dovednost. Ale máte pravdu, pokud to nemůžete udělat, projeví se to v práci.
Chris Assells
2012-03-23 04:58:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ano !

Byla to správná věc. Už jsem řekl, že ano, viděl jsem film a pak jsem požádal, aby mě sundali. Už se mi to nevrátilo. Následujte své srdce ... vždy.

Sonsey
2012-03-22 03:27:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vlastně jsem odmítl projekty, protože jsem zjistil, že téma je obzvlášť rozrušené - napadá mě dokument o genocidě dětí ve Rwandě. Ne že by materiál oslavoval události, ale jako nedávný otec v té době jsem prostě věděl, že to na mě bude emocionálně a mentálně příliš tvrdé, takže jsem zdvořile odmítl a nabídl jiné jméno - a ano, klient se vrátil.

Každý se samozřejmě bude lišit. A někteří vás za to budou bagatelizovat, ale to je jen lidská přirozenost. Na konci dne, pokud můžete dělat svou práci a mít pohodlí ve své vlastní kůži, udělali jste dobře, ne?

Jake
2012-03-22 03:52:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracovat na filmu jsem odmítl kvůli režisérovi. Před zahájením představení jsem se necítil dobře, abych pracoval pro člověka na základě jeho „aktivity“.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...