Otázka:
Nepromokavý obal na mikrofony
Si Charles
2011-05-02 13:52:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Takže je to trochu trapná otázka, protože se zdá, že vždy zvedá obočí.

Dívám se na vyzkoušení nějakého podvodního záznamu a hledám vaše doporučení, která pro zakrytí mikrofonu jsou nejlepší kondomy. Existuje mnoho různých typů, tloušťek atd., Takže které z nich jsou nejlepší? Je jahodová příchuť lepší než banán? jen si dělám srandu! Také bych rád věděl, co jste použili k vyčištění mikrofonu poté?

Budu používat Sennheiser E845 (podobně jako SM58, vlastně to mám raději než 58!) A uvidíte jaké zvuky dostávám.

Předem děkujeme za pomoc.

Pět odpovědi:
Syndicate Synthetique
2011-05-02 14:39:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Někdy budou balónky fungovat lépe, pokud budete používat něco víc než SM57 nebo SM58 (což je obvykle ideální, protože ztratíte pouze 100 USD, pokud se něco pokazí a mikrofon se poškodí.

Pravidlo č. 1, VŽDY používejte nemazané kondomy. Kondomy z jehněčí kůže voní opravdu funky, takže se jim zcela vyhněte, dokonce i těm bez mazání; kromě toho ... pokožka je jemnější a náchylnější k trhání snadněji než latex.

Podívejte se také na balónky, které se obvykle používají k ohýbání do zvířecích tvarů, protože jsou velmi odolné a dobře tvarované pro věci, jako jsou brokovnicové mikrofony. Můžete také chtít získat pár měkkých špiček kleští pro reverzní klenotníky pomozte dostat otvor dostatečně velký, aby se dostal na váš mikrofon. Typicky budou tyto „zvířecí balónky“ více „přiléhavé“, budou mít těsnější těsnění a nezanechají podivný zápach, který by mohl přimět vaše klienty myslet na vás divné věci, pokud kdykoli se dostanou dostatečně blízko k vašim mikrofonům, aby je cítili.

Co se týče jejich čištění, tak jo Doporučujeme velmi opatrně používat neparfémované dětské ubrousky, protože obvykle obsahují velmi jemné chemikálie, pokud vůbec nějaké. Ve skutečnosti jsou opravdu skvělé na čištění mnoha věcí (jak jsem zjistil velmi rychle poté, co jsme s manželkou měli naši dceru před 4 lety).

Díky za tuto radu. Rozhodně jsem myslel na nemazané, zvláště poté, co mi osvětlovač položil namazaný na brokovnici a trvalo mi věky, než jsem se zbavil zápachu. Balónky se zdají být velmi dobrou volbou.
Rád jsem pomohl. To jsou kleště, o kterých jsem mluvil. Kupodivu o nich vím, že vyráběli bižuterii v mém pozdním mladistvém věku (vždycky jsem se zabýval více druhy umění než jen zvukem). http://www.steelnavel.com/product.asp?ID=221
@Syndicate, Člověče, ty věci se nezmění.
Které věci jsou „no messin“?
Michael Gilbert
2011-05-02 20:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vím, že na koncerty a hudební festivaly používám produkt s názvem Microphome. Je to sada pro čištění pěnového mikrofonu. Vím, že se umělec cítí lépe poté, co jsem vystoupil a použil svůj osobní hlasový mikrofon k vytočení a vyladění mixu monitoru, nebo na hudebních festivalech, kdy každý sdílí mikrofony.

Nikdy jsem nezkusil trik s kondomem na mikrofonu jsem skončil s hydrofonem z vodního zvuku. Skvělé produkty a skvělé ceny. Je jen o něco dražší než 58 nebo 57.

Andrew Spitz
2011-05-02 14:29:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Netuším, jaký kondom mám použít, ale rozhodně nechodte do hloubky! Páni, to zní špatně ... Tlak se pod vodou rychle vytváří a jakákoli mezera mezi kabelem a kondomem může rychle dostat vodu, pokud je tlak příliš velký. Ujistěte se, že jste tuto oblast zabezpečili co nejlépe. Možná s horkým lepidlem a gorilí páskou?

Právě přemýšlím o tom, že to ponořím do (To zní špatně !!) v mělkém bazénu, pravděpodobně ne dost na pokrytí kabelu, jen na špičce. Vidím, že to může být brzy plné narážek!
Jo, vsadím se, že v tomto vlákně hodně „zní špatně“. lol ... Jsem rád, že jsem se tomu mohl ve svém příspěvku vyhnout. Opravdu jsem se musel zdržet toho, abych šel z hlubokého konce. ;)
Morten Green
2011-05-02 15:16:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chtěl bych namísto balónků namazané kondomy, nasazují se mnohem snáze.

Zkoušel jsem to na filmové škole se Sennheiser 416 a fungovalo to perfektně. Zavěsili jsme mikrofon na tyč výložníku jako rybářský prut a pořídili jsme nějaké nahrávky v bazénu. Věřím, že jsme na konci uzavřeli otvor spoustou gafferových pásků a elastických pásků.

Věřím, že jsme se s tím pobláznili docela neopatrným a hravým způsobem, zachytili spoustu zajímavých zvuků, ale naštěstí kondom nezlomil se a nezískali jsme mnoho malých dětí s mikrofonem ...

@Morten, Přeji si, aby * moje * mikrofony měly děti. Ušetřilo by mi spoustu peněz. Co si myslíte, že byste dostali, kdyby to zašpinil sennheiser a scheops?
@g.a.harry Schoepheiser samozřejmě!
user1545877
2014-07-10 19:28:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Je tento USB vodotěsný mikrofon vhodný pro vaše potřeby? http://orelia.fr/en/security/mico-the-usb-waterproof-microphone-from-orelia.htmlTyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...