Otázka:
Dosažení jednotné úrovně v dlouhých nahrávkách mluveného slova
moodforaday
2011-02-23 03:57:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Často pořizuji zdlouhavé nahrávky mluveného slova pro internetovou distribuci - přednášky, veřejné debaty atd. Výsledné soubory s vlnami mají velmi nerovnoměrnou úroveň - od šepotu-ticha (otázky od publika) po střední (hlavní řečníci, blízko mikrofon) na velmi vysokou (potlesk atd.) Je docela zdlouhavé přejít přes dvouhodinový vlnový soubor, vybrat jej bity, ale bity a ručně zesílit nebo zesílit části podle potřeby, aby se dosáhlo určité uniformity.

Myslel jsem, že by to byla zřejmá funkce, kterou lze zahrnout do různých aplikací pro úpravy zvuku (používám Windows), ale ve skutečnosti je to naopak. Různé funkce „normalizace“ fungují pouze na více stopách, ale ne v rámci jednoho průběhu. Používám primárně Sony Sound Forge a podpora Sony mi říká, že tam není k dispozici nic, co potřebuji.

O zpracování zvuku toho moc nevím, takže mi možná něco zjevného unikne. V podstatě si představuji funkci, která by „vyrovnala“ hlasitost v rámci jedné křivky. (Normalizace ne.) Existuje způsob, jak tento proces automatizovat?

Myslím, že je to skvělá, dobře řečená otázka.
jen poznámka - normalizace v ProTools se může normalizovat v rámci vybraných regionů. I když pravděpodobně ne to, co chcete dělat.
Pět odpovědi:
AnonJr
2011-04-20 08:28:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existuje vynikající program s názvem „ The Levelator“. Vše, co musíte udělat, je přetáhnout surový zvukový soubor (WAV nebo AIFF) do aplikace a počkat, až provede svou práci.

Z webu:

Takže co je The Levelator®? Jedná se o software běžící na Windows, OS X (univerzální binární) nebo Linux (Ubuntu), který například upravuje úrovně zvuku v rámci vašeho podcastu nebo jiného zvukového souboru pro variace od jednoho reproduktoru k druhému. Není to kompresor, normalizátor ani omezovač, i když obsahuje všechny tři. Je to mnohem víc než tyto nástroje a jeho použití je mnohem jednodušší. Uživatelské rozhraní je jednoduché: Přetáhněte libovolný soubor WAV nebo AIFF do okna aplikace The Leveler a za chvilku najdete novou verzi, která zní lépe.

Používám ho k vyrovnání církevních kázání (stejný ... proměnný objem ... problém, který jste zmínili) a funguje úžasně. Leo LaPorte se zmínil, že jej používá pro různé podcasty sítě TWiT - tak jsem o tom poprvé slyšel.

Je to zdarma, tak proč si to nestáhnout a alespoň to zkusit?

Lennart Regebro
2011-02-23 21:00:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V případě dotazů od publika existuje pouze jedno dobré řešení: mikrofon, který je obcházen. Pokud to není k dispozici, snažím se pamatovat na to, abych při rozhovorech vždycky zopakoval otázku ve prospěch záznamu.

Kromě toho hodně pomůže přidání komprese. Pokud máte dostatek komprese, budou slyšet i otázky publika, ale budete mít hodně syčení a hluku. V takovém případě nepoužívejte stejnou kompresi na celý soubor, protože při každé pauze v řeči budete syčet, a to je nepříjemné. Ale nejprve použít jednu úroveň komprese na celou stopu, aby byl správný hlavní hovor, a poté použít další na bity otázek publika obvykle není tak moc funkční.

Sony Soundforge 10 má na to jistě účinek. , je to tak jednoduchý efekt, že si nedokážu představit, že jej nezahrnují, a stránka technických specifikací skutečně zmiňuje „Dynamics“. Pokud máte starší verzi, může se lišit, ale pokud existují nějaké efekty, určitě je zahrnut kompresor.

Warrior Bob
2011-02-23 04:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám podezření, že trochu komprese dynamického rozsahu může být přesně to, co potřebujete. Používání kompresorů může být trochu složité, abyste se dostali přesně do správné volby, ale jejich účelem je přiblížit hlasitější části hlasitosti těm tišším, což se zdá být to, o co se snažíte. Pokud je výsledný zvuk celkově příliš tichý, můžete jej po komprimaci kdykoli vypnout. Některé kompresory mají funkci „makeupu“, která dělá přesně tohle.

Možná má Sound Forge funkci kompresoru nebo plugin? Stejně jako u čehokoli jiného zkontrolujte záznam, abyste se ujistili, že se vám jeho výsledky líbí. Stejně jako u většiny věcí ani ve skutečnosti neexistuje kouzelná kulka.

jlebre
2011-02-23 14:50:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Několik měsíců jsem pracoval s kolegou, který vydával audioknihy. Zdlouhavé relace automatizace hlasitosti a mírná komprese, kde byly naše nejlepší nástroje po dokončení úprav. Nyní Waves jako vokální jezdec, který lze upravit pro citlivost nebo materiál.

Ano, dynamická komprese by byla dobrá způsob, jak začít (automatizovaný proces), ale mít něco proti tomu je pravděpodobně něco, co nechcete slyšet.

Většina softwarů vám umožní automatizovat úroveň, pokud jste na tento úkol připraveni.

Sound Forge podporuje VST. Sound forge jsem už pro několik verzí nepoužíval, takže si nejsem jistý, jestli obsahují něco podobného, ​​ale alespoň můžete použít takové externí pluginy.

notthetup
2011-02-23 16:00:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zkuste zjistit, zda funkce „Vyrovnávač“ v Audacity (je bezplatná, takže to nebude bolet vyzkoušet) dělá to, co chcete .. Používám ji pro podcasty a fungovala docela dobře. Ale netestoval jsem to ve velmi dlouhém hlasovém záznamu. Pokud to funguje, pak se můžeme podívat na nalezení něčeho podobného pro SoundForge.

@moodforaday Pokud vyzkoušíte tuto možnost, bylo by skvělé slyšet, jak to funguje.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...