Otázka:
Konzervované zvuky vs. ty, které si sami nahráváte
Dave Matney
2011-09-26 08:27:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Přemýšlel jsem o tom už pár dní.

Ve čtvrtek měli David Sonnenschein a Ric Viers bezplatný webinář - bylo to z velké části promo pro jejich nadcházející online semináře, ale stále to bylo dobré - a na konci zkontrolovali videa pár lidí. První video, které si prohlédli, bylo opravdu docela dobré, a poté se Ric zeptal návrháře, kolik zvuků je jeho vlastní prací.

Poté, co návrhář připustil, že pouze 20% zvuků byly zvuky, které nahrál, Ric řekl něco, co mi zatočilo hlavou. „Pokud mi ukážete naviják, kde jste sami nevydávali většinu zvuků, ukážete mi jen to, že umíte vytáhnout zvuky z knihovny.“

Teď si uvědomuji že Ric je velkým zastáncem nahrávání vašich vlastních zvuků - i když provozuje jednu z největších aktivních knihovnických společností SFX, správně - a všichni bychom měli nahrávat své vlastní zvuky, ale je to názor, který je docela převládající v průmyslu?

Jediná věc, která se mi u Rica nedostává, je tato: co vlastně udělal? Na základě jeho kreditů uvedených na IMDB si nejsem jistý, zda bych měl zájem si od něj nechat poradit .... http: //www.imdb.com/name/nm1938551/
Více než já, to je jisté, ale vidím váš názor.
Nejhlasovanější komentář v historii SSD ...
Dvanáct odpovědi:
Jay Jennings
2011-09-26 08:48:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To je směšné.

S tímto komentářem vůbec nesouhlasím. To, že používáte zvuky, které jste osobně nezaznamenali, ještě neznamená, že neděláte kreativní rozhodnutí. Zřídka budou zvuky knihovny perfektně fungovat pro projekt, na kterém pracujete, a je jen na vás, abyste tyto zvuky formovali a formovali a vytvořili si je vlastní.

Měli by všichni nahrávat, mastrovat a používat své vlastní vlastní nahrané fx? Jistě, v dokonalém světě s velkorysým rozpočtem času a peněz. Nyní mi ukažte ten dokonalý svět ----

Utopia
2011-09-26 10:26:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V tomto jsem s Jayem. Pěkná odpověď, Jayi.

Osobně si nemyslím, že bylo správné, aby to řekl designérovi. Je to ironické, že by byl z podnikání, kdyby si každý nahrál své vlastní efekty, ale to je mimo směřovat. Také si myslím, že jedna věta od Rica by zde mohla být trochu vytržena z kontextu a vidím, odkud pochází. Řekl „pokud mi ukážete REEL ...“. Navijáky mají ukázat vaše schopnosti nahrávat, upravovat, navrhovat, vytvářet vlastní zvuky a já osobně si myslím, že z dlouhodobého hlediska je lepší vytvořit naviják, který je stoprocentně vašimi vlastními nahrávkami, protože to se snažíte ukázat potenciálním zaměstnavatelům - ale to je jen můj názor.

Ale pak bych se na to podíval takto: kdyby každý kopal zvukový design a byl „opravdu docela dobrý“, jak říkáte, tleskal bych jeho schopnostem vzít konzervované, plavé a pozemské „ULOŽIT-KOUPIT EFEKTY“ a spojit je s několika svými vlastními efekty, které osobně zaznamenal, a ukončit uvěřitelnou, plně znějící stopou. Chtěl bych zdůraznit, že má tu výhodu, že to děláte takto (poměr efektů 80 až 20), protože je to ekonomické, šetří čas, efektivní z hlediska nákladů atd. Atd.

Jeden relevantní bod I ' Rád bych uvedl, že Waves letos měl „Sound Design Challenge“, ve kterém vám poskytl ručně vybrané zvukové efekty LIBRARY a dal vám je a řekl vám, že můžete použít pouze tyto zvuky a NE používat své vlastní zaznamenané zvuky a museli jste znít design celých 45 sekund surrealistické závodní havárie. Tato soutěž měla několik velmi pěkných návrhů a já jsem viděl, že to vyžadovalo extrémní kreativitu a nové nápady, jak manipulovat a používat POUZE náhodné „konzervované“ zvukové efekty knihovny - a říci, že celá tato soutěž ukazuje někomu, že je jeho schopnost vytahovat zvuky z Knihovna, zvu vás, abyste si prohlédli 10 nejlepších návrhů této soutěže. Geniální věci.

A nahrávání všech vašich vlastních efektů nově není žádným poznávacím znamením ani „požadavkem“ na to, abyste byli jakýmkoli způsobem považováni za „profesionální zvukový designér“ - myslím, že to byl Randy Thom, kdo řekl, že používá většinou zvukové efekty knihovny - správně mě, pokud se mýlím, ale zdá se mi, že si to pamatuji z komentáře k speciálnímu vydání Castaway s ním.

Nakonec to přijde na to, co je správné pro příběh a co prodává a vypráví příběh v tom nejlepším možné.

Například v Alici v říši divů Michael Semanick hovoří o umístění zvukových efektů „Horror Film Thunder“ v konkrétních scénách - ale počkejte, to nemůže být! Ne na funkci s velkým rozpočtem, jako je Alice v říši divů !! Jo .. Někdy je potřeba zahrát ten správný akord v emocionální paměti publika.

Ale moje oblíbená analogie byla řečena jedním z mých oblíbených zvukových designérů všech dob. Jmenuje se Erik Aadahl. V jednom rozhovoru řekl, že soundtrack je jako salát. Čím více ingrediencí do ní vložíte a které jsou čerstvé a domácí z vaší vlastní zahrady speciálně pro tento salát, bude chutnat lépe. Čím více ingrediencí zakoupených v obchodě, lyofilizovaných a GMO do nich vložíte, bude to mnohem horší. To je filozofie, kterou aplikuji a usiluji o tuto podmínku: Pokud na to mám čas a rozpočet. Když čas a rozpočet vyžadují použití zvukových efektů v konzervách nebo v obchodech, pak jistě - udělám to s myšlenkou, že to bude mít stále nejlepší možnou kvalitu, jakou mohu získat, s minimálním kompromisem ohledně integrity zvukové stopy, která směřuje vpřed konečná vize a cíl režiséra pro to, co chce v publiku vyvolat.

Jeden poslední chvástat: „Pokud to zní dobře, je to dobré. Je mi jedno, jestli otočíte knoflíkem dozadu - pokud to zní dobře, je to dobré“. Koho zajímá, odkud pocházejí efekty, pokud zní dobře a předávají příběh dál? Myslím, že patříme k nejlepším 2 procentům publika, kteří dokážou rozpoznat film „6030 Big Woosh“ nebo „Old Traffic“ umístěný ve filmu (pro Wilhelma to nelze říci stejně) - pokud musíte použít zvuky staženo z komerční knihovny a hodí se a je vkusné, nikdo by neměl mít právo vás za to zastřelit.

ps druhý den jsem stáhl pana Wilhelma z mé knihovny a on vlastně udělal 3 nebo 4 další záběry výkřiků před a po slavném - včera jsem použil jeden z ostatních záběrů. :)

Vlastníte celý záznam? Hledal jsem to velmi dlouho.
Roger Middenway
2011-09-26 18:03:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby zvukový designér lhal a řekl 75% ...

Myslím si, že nakonec záleží na vnímání. Nahrávání vlastního fx vám umožní přesněji sledovat vaše zvukové vidění; ale vyhledávání / výběr / umístění v knihovně FX je umění, na které se často díváme s nadšením. Člověk by si myslel, že lidé v často nedoceněném oboru, jako je ten náš, pochopí aroganci dívat se dolů na jakýkoli tvůrčí proces, ale myslím, že všechno je relativní.

Myslím, že smysl mého chvástání je ten, že kde máte FX, má 0 význam; záleží pouze na vnímání konečného produktu.

IMHO

Chuck Russom
2011-09-26 12:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když navrhuji zvuky, nesmírně rád bych přiznal, že jsem nahrál 20% zdroje, který používám. Ale častěji než ne, vytahuji z knihoven. Prostě nemáme čas / rozpočet na zaznamenání všeho, co pro projekt potřebujeme. Můžete zkusit nahrávat věci mezi koncerty a budováním své knihovny, ale i ty se stanou „konzervovanými“ efekty, které nemusí vždy přesně odpovídat vašemu projektu.

Pokud pracujete na projektu, musíte zvuk, který funguje v rámci plánu a rozpočtu, který máte. Pokud to znamená nahrávat čerstvé, tak to bude. Pokud to znamená vytahování z knihovny, pak to děláte.

Mám pocit, že navrhování navijáku je jiné zvíře. S navijákem chcete představit své absolutní maximum. I když stahujete obsah z knihovny, musíte zvuky používat dostatečně kreativně, aby je nebylo možné snadno identifikovat.

To je dobré slyšet ... Byl jsem jednou v rozhovoru s chlápkem ve velké videoherní společnosti, který mi řekl: „Nikdy tě nechci slyšet tahat zvuk z knihovny,“ ale nedal Měl jsem dojem, že některý z projektů, na kterých budu pracovat, bude mít čas nebo rozpočet na to, aby vše zaznamenal znovu - časové osy, které stanovil, ve skutečnosti znamenaly pravý opak!
RedSonic01
2011-09-26 11:39:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Také nesouhlasím s tímto sentimentem - Zvukový design je o vyprávění příběhu a vytváření emocí, zejména pro show show. Rád slyším čerstvé a vzrušující nově zaznamenané zvuky, ale to je pouze jeden aspekt celého procesu návrhu zvuku, nakonec je důležité pouze to, co vyjde na konci, jak se tam dostanete, je zcela na vás.

David Rovin
2011-09-26 20:20:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Souhlasím se všemi. Otázka, která byla položena, byla: „kolik zvuků bylo jeho vlastní prací?“. Hádám, že jen velmi málo z nás jen vytáhne zvuk z lib a udeří ho na místo. Nahrává se pouze část „díla“. Existuje také spousta úprav, fx-ing, mixování, futzing a hlavně výběru.

Také si uvědomuji, že pro určité typy nahrávání existují lidé, kteří vědí víc než já, jak dělat dobře (například zbraně a vozidla). Takže když si najímám ty lidi, je to „moje“ práce? A většina z těchto lidí už knihovny vytvořila. DOBRÉ KNIHOVNY.

Christian van Caine
2011-09-26 22:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byl jsem na stejném webináři a to, na co Ric zareagoval, nebylo proti použití předpřipravených efektů, bylo to proti tomu, aby to bylo nazváno designem, když to opravdu bylo většinou zvukové úpravy. Také jsem si myslel, že to bylo dobře provedené a všechno, a obzvláště dobře smíšené, ale vidím jeho smysl a souhlasím. Zvukový design je o budování nových zvuků a zvukových ploch, které ještě dříve tak dobře neslyšeli, samotná definice Designer je někdo, kdo dělá něco nového. Není problém integrovat do tohoto díla konzervované efekty, ale aby to bylo originální dílo, člověk na tom opravdu nemůže založit.

Na běžných úpravách zvuku není absolutně nic špatného, ​​stále to vyžaduje talent a cítit to správně a skutečný zvukový design zabere hodně času a čas jsou peníze. Upřímně řečeno, kdyby bylo všechno skutečně individuálně navrženo, nebylo by toho v televizi nebo kině moc k vidění. Ale Ric měl na mysli, jako možného zaměstnavatele zvukových designérů, že pokud mu nebo jiným, kteří hledají designéry, pošlete něco jako showreel v konkrétním designu, pak musí být veškerá práce skutečně vaše, jinak nemá ponětí, jak to děláte návrhář. A to zahrnuje nahrávání vlastních zvuků, což je zdaleka absolutně nejdůležitější aspekt obchodu, pokud chcete vytvořit živý a živý soundwork k filmu, který přesvědčí diváky, že vše je skutečné.

S dobrou technikou nahrávání je polovina práce již hotová, mějte na paměti, že váš zvukový design je MNOHEM více než pouhé swooshes a výstřely a čisté efekty jako déšť a příbory, abychom zmínili jen zlomek všech možností, nemůžete opravdu to zabere hodně zpracování, než to zní opravdu špatně.

Samozřejmě existuje mnoho druhů návrhářů, existuje důvod, proč nedávají žádné Oscary, protože kritéria pro to, aby byli jedním, jsou přinejlepším plynulé, ale v Hollywoodu existují převážně dva druhy, o kterých vím; vytváření specifických zvukových efektů pro konkrétní aplikace, například věci jako světelné meče, vlnovky a zvuky příšer, a formování celé zvukové stopy mínus hudba na živou dýchající entitu se složitou interakcí mezi prvky. Oba druhy touží po spoustě originálních nahrávek jako takových, nic nezabije ten okamžik, jako když se podíváte na C.H.U.D. a myslet na Godzillu ...

Což mě vede k dalšímu přijetí! Design se může stát konzervovaným zvukem! Stačí se podívat na Godzillu, revolver Dirty Harryho, kolemjdoucí Tie-Fighter a Tarzanův křik, abychom jmenovali jen několik! Všichni začali jako složitě navržené efekty a procházeli film za filmem beze změny! Samozřejmě je nelze znovu použít v jiné franšíze, než z jaké pocházejí, kromě revolveru, ale přesto! Zní to jako údery a výstřely, na druhou stranu se snadno přenáší :-)

Dobrý kontrapunkt @Christian. Děkujeme za další pohled na konverzaci.
Conant
2011-09-28 16:01:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že zde není správná odpověď.

Ale myslím si, že Ric říká totéž, co vždy říká Gary Rydstrom nebo Randy Thom. Knihovnu nepoužívají kvůli své rozpoznatelnosti nebo kvůli lepšímu záznamu, samozřejmě ne kvůli některým pravidlům o autorských právech. Zaznamenávají zvuk, protože ho milují. Protože proces nahrávání je součástí jejich zvukového designu. A produkční společnosti jim to umožňují jen proto, že je to Gary Rydstrom nebo Randy Thom :) A to je to, co já osobně chci dělat. Pokud někdo miluje sedět ve studiu a pracovat s knihovnami, hodně štěstí, pane.

Souhlasím s Chuckem Russomem. Většinou musíte použít knihovnu. Ale měli byste to použít alespoň kreativně. Stejně jako výše uvedení lidé v soutěži Waves.

Michael Gilbert
2011-09-28 22:25:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Věřím, že byste měli použít to, co potřebujete, abyste dosáhli emocí v daném termínu. Rád bych měl ve svých projektech všechny své vlastní zaznamenané sfx, ale to prostě není možné.

S odkazem na komentář Rica Viera o designu. Tuto poznámku uvedl ve vztahu k navijáku se zvukovým designem. Kromě toho byl tento komentář vysloven konkrétně od zdravého profesionála, který sledoval kotouč z myšlení, že bych si toho chlapa najal. Myslím, že jeho komentář byl zcela oprávněný, protože jak pokračoval se zbytkem komentáře, vysvětlil, že pokud mu bylo řečeno, že dílo je 100% zvukovým designérem, předvádí při rozhodování, zda ho najmout, další KLÍČOVÉ sady dovedností, které hledá v osobě nebo ne.

Poté dal odkaz na video na youtube, kde člověk znovu vytvořil veškerý zvuk minus skóre z úvodu do Příběhu hraček 1 a vše bylo nahráno a provedeno v bytě kluků.

Řekl, že jakmile zjistí, že je 100% originální, dopad, který na něj naviják měl, byl významnější pro zvukového profesionála než samotný materiál, protože mu prokázal tyto schopnosti.

Myslím, že to trochu ukazuje dualitu odvětví. Pokud děláte naviják, který režisérovi / producentovi / nezdravému člověku ukáže vaše designové / editační schopnosti, pak si myslím, že jde všechno.

Pokud předvádíte zdravou společnost, abyste získali práci, pak si myslím, že kromě návrhových a editačních schopností hledají i další dovednosti, a když máte naviják, který je 100% originální, toho jste schopni prokázat efektivněji na jednom kotouči.

Nakonec si myslím, že při navrhování nebo úpravách projektu udělejte vše pro to, abyste se dostali do emocí a aby to fungovalo. Pokud zvuk v konzervách funguje lépe než jiné zvuky, které jste zaznamenali, použijte zvuk v konzervách. Použijte jakýkoli zvuk, který příběh podporuje.

Sonic Fields
2011-09-26 17:14:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Souhlasím s vámi všemi, ale s jedinou podmínkou .............. prosím nepoužívejte konzervované, SFX nebo zpracované zvuky knihoven pro dokumentární produkci.

Myslím, že vaše odpověď je trochu příliš široká - Jaký typ dokumentu? Viděl jsem dokumenty History Channel, které mají celou bitvu s rekonstrukcí - raději byste slyšeli „dokumentární“ zvuk mikrofonu kamery pro tyto scény? :)
Nebo biiiiig LOTR ve stylu foley session. Souhlasím však s @Utopia. Řekněme, že máte scénu, kde můžete vidět silný vítr v borovicích, který potřebuje nějakou zvukovou masu - najdete svůj nejbližší borový les, počkáte, až bude větrno, pak vyrazíte a zaznamenáte to?
@Roger Jo! Také jsem si právě vzpomněl na tuto: Blue Planet by byla opravdu nuda, kdyby pro ni nebyl vytvořen dobrý zvukový design. Udělali hodně práce na soundtracku a je to vidět!
@Utopia ... nemluvě o tom, že nyní existují takovéto společnosti, které vytvářejí tyto bitevní rekonstrukce, takže obrázek je již z plechovky (a pravděpodobně MOS)!
Dobře, máte pravdu! Mluvil jsem ve skutečnosti o živých dokumentech, kde se diváci často domnívají, že poslouchají živou zvukovou stopu, zatímco častěji ne, je to směsice knihoven, foley, syntetizovaného zvuku atd. Většinou se používá v přírodopisných produkcích, ale nyní pokrývá široké pole použití. Nevadilo by mu, kdyby to kategorizovali jako součást faktického dokumentu. Kromě klamání publika; tyto takzvané „dokumenty“ jsou pro budoucí vědecký zájem / referenci bezcenné, jen aby ušetřily peníze na slušném týmu terénních rekordérů.
Není úkolem zvukového designéra znovu vytvářet zvuky, pokud produkční nahrávky nestačí na šňupací tabák? Nemyslím si, že historikům bude opravdu záležet na tom, zda zvuky v dokumentech nebudou produkčními zvuky, a jen stěží je učiní bezcennými jako odkazy. (Pokud ovšem celá část dokumentu není o zvuku ... pak je třeba to zastavit.)
Věřte tomu nebo ne, dokumenty, které mají mít ten „skutečný“ pocit, jsou často rozšířeny a neberou jen stereofonní mikrofon z kamery - jsou vlastně velmi komplexně navrženy a mixovány.
Nemluvíme o kamerových mikrofonech, jsou horší než zbytečné pro nahrávání v terénu; ale vícekanálové synchronizované zařízení pro záznam zvuku profesionální kvality.
@Sonic Fields - Není to celé to, co děláme jako zvukoví redaktori, abychom „přiměli“ publikum k tomu, aby věřili, že poslouchají okamžik, který sledují, bez ohledu na styl projektu (doc, epizodický, dlouhý nebo reklama)? Myslím, že je to definice „dokumentu“, se kterým máme tady problém.
Omlouváme se Dave - neměl v úmyslu unést váš příspěvek - poslední komentář, slibuji! @Steve Urban souhlasil s velkým, ale to je místo, kde je jeho použití stále častější při nahrazování přirozeného zvuku, řekněme přírodopisných dokumentů, je to buď snižování nákladů nebo nezkušenost PSM pro tento typ provize: lépe vysvětleno v mém blogu post http://bit.ly/re6Fl6 Je to všechno o poctivosti, dokumentaci a schopnostech v celém výrobním řetězci. Podobně jako společnost prodávající něco jako 24K zlato, když je to jen 14K zlato - možná nikdy nevíte, ale pokud byste to zjistili, určitě by se vám to nelíbilo!
Skvělý blog, Sonic Fields. Dostávám se, odkud přicházíte - autentické je lepší. Existují však skvělí zvukoví designéři, kteří pro dokumenty odvedli úžasnou autentickou práci. Vlastně jsem zachytil bezplatný dokument z iTunes s názvem „11. září - Den, který změnil svět“. Podívejte se na to - nějaký opravdu dobrý zvukový design a jsem si JISTÝ, že „původní zvuk“ mikrofonů fotoaparátu byl rozšířen, ale bylo to provedeno vkusně a udržovalo můj zájem po celou dobu výroby. Rád bych se setkal s designéry a mixérem tohoto díla - odvedli skvělou práci. Koukni na to!
Hej, nezasáhl jsi můj příspěvek, a k tomu je tato deska určena.
Chris the avatar
2011-09-27 01:06:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co když se chystáte na zvuk v konzervách ...

Third Earth
2011-09-28 14:59:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že to, co Ric myslel, bylo to, že byl označen jako zvukový designér. když jeden z 20% zvuků nahrál nebo navrhl sám.

Možná, že pokud by byl označen jako editor zvukových efektů, měl by jinou reakci?

IMO, v práci zvukového designéra není nic, co by uvádělo, že musíte nahrávat své vlastní zvuky - prostě musíte navrhovat nové.
true, ai když vůbec nemanipulujete se žádnými zvuky a ve scéně použijete všechny zvuky knihovny. nemohlo to být tak, že jste stále navrhli scénu jako celek, pouhým výběrem, které zvuky použijete a kam jdou.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...