Otázka:
Mohou být detekovány a zaznamenány zvuky, které neslyším?
Doug Morgan
2012-01-04 23:41:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobře, asi poslední tři měsíce můj med tvrdí, že v ložnici slyší zvuky, které zní jako praskavý zvuk, ale já to neslyším. Je nám 62 let a jsem si vědom, že naše sluchové schopnosti se mohou s věkem měnit. Požádal jsem ji, aby se pokusila najít zdroj zvuku a zdá se, že vychází ze stropu naší ložnice. Jedná se o jednopatrový dům s podkrovím a střechou nad ním. Mohl bych dodat, že máme „inteligentní měřiče“ pro plyn i elektřinu, které byly instalovány v loňském roce. Existuje nějaké přenosné zařízení, které mohu použít k detekci nebo záznamu těchto zvuků, abych dokázal nebo vyvrátil její znepokojení a zmírnil problém? Nevím, jestli jsou tyto zvuky vysoké nebo nízké frekvence, ale určitě je neslyším!

jako ne zcela starý člověk, můj sluch v jednom uchu je lepší než v druhém. Například v letní noci se všemi cvrlikáním brouků to zní jako deštný prales, ale když zakryji své „dobré ucho“, všechny vysoké zvuky brouků (většina z nich) zmizí. Je to jako filtr omezení frekvence na mém sluchu. Zní to hrozně, ale je snadné usnout.
Jako druhý komentář jsem měl ve svém domě podobný podivný zvuk. Ukázalo se, že na desce jističe byly uvolněné konektory pro napájení ze sítě domu. Postupem času došlo k jiskření, které dále narušilo spojení a způsobilo další oblouky.
Tři odpovědi:
Warrior Bob
2012-01-05 00:07:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teoreticky by měl být k jejich záznamu použit jakýkoli mikrofon, který reaguje na tyto frekvence, které neslyšíte, pokud je lze uložit i na záznamové médium. U standardních digitálních nahrávek v kvalitě CD je nejvyšší frekvence, kterou lze uložit s jakýmkoli druhem věrnosti, kolem 22 KHz ( Nyquiistova frekvence pro 44,1 KHz, standard CD), což by mělo být značně nad vaším dosahem sluchu, ale je možné, aby to lidé slyšeli.

„Škubající“ hluk obvykle nemá příliš nízkou frekvenci, takže si myslím, že je bezpečné předpokládat, že všechny zvuky jsou v širším rozsahu.

trik samozřejmě bude detekovat, že tyto zvuky byly zaznamenány, pokud je neslyšíte. Jedním ze způsobů je použití nástroje pro analýzu frekvenčního spektra (ve svobodném softwaru Audacity je spektrální zobrazení, které by zde mělo být užitečné) k vizuálnímu pohledu na to, co se děje napříč zvukovým spektrem. Dalším způsobem, mnohem méně technickým, je požádat někoho, kdo je slyší, co slyší.

K dispozici jsou přenosné rekordéry, a to jak s vestavěnými mikrofony, tak s externími mikrofony, ale já ne Nevíte, které z nich mají frekvenční odezvu, kterou hledáte.

Kromě toho zkontrolujte [zde] (http://avp.stackexchange.com/questions/2005/can-i-record-a-sound-frequency-i-cant-hear-and-play-it-back- so-i-can-hear-it), abyste si přečetli, jak změnit zaznamenaný zvuk, abyste jej mohli slyšet.
Blurchy
2015-02-10 04:53:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olympus dm670 zaznamená to, co potřebujete, při nejvyšším nastavení 48kHz 16 bitovou rychlost se zapnutým středním mikrofonem. Používají se k nahrávání živých vystoupení hudebníků z druhé ruky, jde o výměnu hotovosti 50–90 £, převaděče peněz a eBay Amazon je má

ahoj tato otázka se netýká nahrávání hudby, vypadá to, že by byl užitečnější měřič dB nebo spektrální analyzátor, protože sám neslyší zvuk, který se zdá užitečnější.
pete
2019-06-17 12:17:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud jde o jeho popis, „praskavý zvuk“ je téměř jistě snadno v dosahu lidského sluchu. Nemůže to být basový šum, protože by se to dalo popsat jako úder. Nemůže to být příliš vysoká frekvence, protože by se to dalo popsat jako nějaký pronikavý pronikavý zvuk. Cokoli nad 18 KHz rozhodně nebude znít jako „snap“. Proto bych hádal, že tento zvuk je ve skutečnosti ve frekvenčním rozsahu mikrofonů; Jediné, co by mě zajímalo, je, zda je mikrofon dostatečně citlivý, aby jej zachytil, pokud je velmi tichý.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...