Otázka:
Zadlužení za Gear
g.a.harry
2011-08-15 22:54:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Očekávám, že na tuto otázku dostanu velmi málo odpovědí, protože je to tak osobní a obtížné téma, ale myslím si, že zkušenosti lidí zde mohou být velmi poučné.

I když se zdá, že jich je mnoho dobře zavedené SDery na této desce, mám tajné podezření, že je tolik lidí, kteří kopou do dveří, jen se snaží dostat dovnitř. Dokonce i zavedení kluci / holky se jednou vlečou po XP, takže i když jsme v různých odstavce, alespoň jsme všichni na stejné stránce.

Gear, gear, gear, gear, gear. Milujeme to a nenávidíme to a toužíme po tom, my všichni. Líbí se mi to, chci to, potřebuji to. Tolik skvělých hraček a lidé používají slova jako ' essential ', ' must have ', ' dělá tyto hlučné nahrávky znějící jako slza anděla padající z nebe na přistát na hedvábné stuze svázané vlasy jednorožce '; Izotope RX2, Sound Toys, MKH-416s, SD788s, Scheopps this, and Waves Platinum that.

Zatímco část mého mozku je schopna číst rozhovory a recenze těchto sexy zvukových objektů z abstrahovaného, ​​ nebylo by to skvělé? jakési stanovisko, stále existuje větší část, která cítí, že jsem nějak méně schopný dělat dobrou práci než dudetové, kteří mají všechny ty věci.

Skutečným problémem je, že pro začátek potřebujete něco . Chceš si udělat sendvič, budeš potřebovat chléb. Ale položka 1 $, když je váš bankovní účet 0 $, může mít stejně milionkrát větší hodnotu.

Zadejte kreditní kartu nebo kreditní linku a voila, otevře se truhla s hračkami a svět je vaše ústřice bez peněz.

Takže jako mladý člověk, který je jen Když začínám nohama zakládat nohy, moje otázka zní: Už jste se někdy zadlužili - těžce či jinak - kvůli nákupu vybavení nebo pronájmu prostoru? a stálo to za to? Zvládli jste to dobře? nebo se to všechno strašně pokazilo?

Hororové příběhy a příběhy hrdinů jsou v naturáliích vítány.


EDIT: Vy jste úžasní! Opravdu jsem vůbec neočekával žádné odpovědi. To vše je nesmírně užitečné. Nechte je přicházet.

Třináct odpovědi:
Rene
2011-08-16 09:06:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpovím hodně z toho, co Tim řekl, že musíte skutečně posoudit konkrétní zařízení, které hledáte, schopnost držet hodnotu, než si půjčíte peníze na jeho zakoupení. Důvodem je, že pokud potřebujete náhle změnit život, můžete prodat výbavu, která udrží svou hodnotu, a rychle se z ní dostat, ale nemůžete to udělat s výbavou, jejíž hodnota rychle klesá.

Dobrý dluh IMO by byly věci jako

 • použité mikrofony
 • použité předzesilovače

Špatný dluh IMO by byl

 • počítače
 • software
 • zásuvné moduly
 • disková záznamová zařízení
 • sluchátka

Také

IMO osoba, která začíná, by si měla pořídit základní minimální záznamovou soupravu a časem upgradovat její součásti.

To znamená, že někdo pouhé zapojení by mohlo velmi dobře fungovat s vybavením, které se skládalo z:

 • h4n
 • dvojice NT5s
 • NTG2
 • comp běžící na osx a drzost

Jak tato osoba postupuje, komponenty této soupravy by mohly být nahrazeny a rozšířeny po částech a budoucí souprava by mohla vypadat jako

 • 744t
 • pár učenců mikrofonů CMC6
 • několik vzducholodí nebo ochrana proti větru
 • potopený CSS-5
 • vyzdobený kompas s PT, zástrčkami, soundminerem atd.

Jde o to, že v dnešní době můžete relativně levně získat spoustu základních funkcí a můžete časem zvyšovat kvalitu, jak čas plyne, aniž by vám vznikl nový dluh.

Vyměňte Audacity za Reaper a já s vámi naprosto souhlasím.
sekačka taky. vše zdarma / levné a funkční. ;)
Jediné, co mě zajímá, je původní koupě. Slyšel jsem tolikrát, že byste si měli koupit nejdražší mikrofon, který si můžete dovolit, a pak nějaký. To je to, co jsem udělal, ale teď nemám dost peněz na boom a lavici a další mikrofon.
Zajímalo by mě, jestli bych měl vrátit mikrofon (Sanken Cs-1e) a získat pár vybavení Rode plus nižší kvality. Byl jsem dost šťastný, že jsem našel na Ebay použité zvukové zařízení mix-pre za 400 $, abych narazil na můj zoom.
IMO: krok 1 - vstupte do hry. krok 2 - získejte se dobře. krok 3 - upgrade vybavení.
@Rene byly asi 4 roky a nyní začínají přecházet na krok 3;) Jistě k tomu nedochází přes noc, zejména krok 2 a udržování kroku 2 revolvingovým způsobem na podporu kroku 3.
Arnoud Traa
2011-08-15 23:36:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ahoj G.A. (jaké je vaše skutečné jméno, btw?),

Osobně jsem se nikdy nechtěl s někým nebo něčím dlužit. Ale udělal jsem to několikrát a rozhodně to nelituji Jedním z pravidel, které jsem se naučil dodržovat, je toto: „Umožní mi utrácení této částky peněz na tu věc pracovat lépe / rychleji / pro ostatní lidi? Pokud je odpověď ano, udělejte to. V případě pochybností vyhledejte radu a přehodnotit.

Zde je několik příkladů mého pravidla:

Během vysoké školy na umělecké škole jsem si půjčil 1 000 eur na nákup slušné zvukové karty (RME Multiface) a uložil sám bych získal peníze za odpovídající předzesilovače. Pokud bych to neudělal, nikdy bych nemohl udělat spoustu věcí, hlavně synchronizovat zvuk s obrazem a foley. Tehdy to nebylo možné udělat s levnějším hardwarem a naučil jsem se hodně o směrování a používání přívěsného zařízení, které jsem se konečně mohl připojit a skutečně použít při skládání písní. Stále mám Multiface a skáče!

Moje další velká půjčka byla, když jsem začal Můj ateliér a potřeboval jsem postavit stánek / pokoj a musel jsem zaplatit nájem předem včetně ručitele za studio. Byl jsem z toho velmi nervózní, tehdy to bylo hodně peněz. A pamatuji si, že jsem asi tak asi týden přemýšlel / pochyboval, že jsem šel úplně od „Musím to udělat!“ „Nikdy nebudu mít dost práce, abych to splatil!“. Nakonec vše fungovalo dobře. Odplatil jsem rodičům o 3 roky později a studio mi dalo nové příležitosti a slušné místo pro práci.

Hodně štěstí při rozhodování!

Arnoud

ps. zapomněl jsem zmínit svoji školní půjčku, kterou stále platím ... žádné tvrdé pocity

user49
2011-08-16 01:53:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jediný případ, kdy jsem se zadlužil kvůli vybavení, to bylo krátkodobé, např. když jsem skočil na plošinu ProTools HD2, měl jsem slušný rozpočet s 6měsíční prací potvrzenou a půjčil jsem si peníze na nákup to, ale udělal jsem to s vědomím, že to splatím během trvání té práce. Jako nezávislý pracovník, který je jediným scénářem, bych někdy něco takového udělal ...

Cítím se, když vidím v televizi reklamy na bezúročné půjčky na 24 měsíců na technologii - spousta této technologie bude bezcenný do 24 měsíců, kdo chce v posledních měsících splácet něco bezcenného? To by byla moje kritéria - bude mít položka na konci výpůjční doby nějakou hodnotu pro další prodej?

Další myšlenka - bankovní půjčka znamená, že můžete nakupovat z druhé ruky, což je například cenný přístup pro mikrofony, vzhledem k tomu, že společnost HP vás spojuje s nákupem nových ... A stejně jako automobily, i když s tímto vozem řídíte, právě jste okamžitě ztratili X% své hodnoty. (nesouvisí, ale jedná se o automobily, co říká: „Kupte si nejlevnější auto, jaké si vaše ego může dovolit“)

@tim - HP? Jediné, co najdu, jsou odkazy na průměrné počítače.
Ah, HP = Nákup na splátky = Vlastní nájem, ano?
jo najmout koupit / pronajmout vlastnit atd
Když jsem byl na střední škole, pracoval jsem pár let v hudebním obchodě. Dozvěděl se vše o tom, jak tyto režimy fungují. Obvykle nakonec zaplatíte o 30-50% více, v závislosti na vašem termínu.
Shaun Farley
2011-08-16 03:08:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že je důležité posoudit vaše potřeby a priority týkající se vybavení. Osobně jsem nikdy nebral půjčku na nákup vybavení / softwaru. Kdykoli jsem provedl nákup, ušetřil jsem a rozdvojil hotovost v paušálních částkách. Bolí to, ale z dlouhodobého hlediska to stojí méně. Toto období čekání / ukládání mě nutí neustále hodnotit plánovaný nákup a to, jak ovlivní můj pracovní tok. Stále udržuji prioritní seznam vybavení a softwaru, který je něco jako plán pro budoucí nákupy, ale zůstává pouhým vodítkem.

Jak Tim zmínil, myslím, že je důležité podívat se na použitý / také trh s ojetými vozy, a to je částečně místo, kde vstupuje do hry znalost vašich priorit. Vyskytlo se několik příležitostí, kdy dohoda, která byla „příliš dobrá na to, aby obstála“, testovala můj radar. Vrácení se k těmto prioritám mi pomáhá rozhodnout, zda je opravdu dobré vzdát se, nebo jestli můžu počkat o něco déle a držet se dalšího plánovaného nákupu. Příkladem je balíček Waves Diamond za 700 $. Nebyl to další na mém seznamu, protože jeho cena byla „nová“, ale věděl jsem, jaké projekty jsem měl ve frontě a jak by mi to pomohlo přesvědčit mě, abych zmáčkl spoušť a mírně změnil seznam. Za více než 1 000 dolarů v seznamu to stálo za to.

Uvažoval bych snad o tom, že se zadlužím. Ovlivní to pozitivně můj další projekt? Vyžaduje to projekt a bude to v průběhu této práce zaplaceno (ala Tim's point)? To by mě naklonilo k ano. Bez ohledu na to bych v tuto chvíli svého života neuvažoval o tom, že se zadlužím za něco, co bych nemohl splácet nanejvýš za rok a půl. Možná kdybych nechal lidi srazit dveře, aby se mnou spolupracovali, a mohl bych si být jistý, že cash-flow dokáže udržet životní náklady plus dluh ... i tak je to stále jen možná.

Moje 2 centy.

Řídím se podobnou filozofií - spoření, takže jsem schopen platit hotovost, během té doby přehodnocovat a provádět strategické nákupy, pokud se naskytne příležitost.
ianjpalmer
2011-08-16 13:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naštěstí jsem se za vybavení nikdy nemusel zadlužit. Ve své dosavadní kariéře jsem si koupil dva systémy a pokaždé, když byly zakoupeny, abych mohl dělat konkrétní práci, kterou mám. Souhlasím s Timem, že musíte být opatrní jako nezávislý pracovník, ale někdy musíte mít nástroje pro tuto práci.

Potřebujete něco vs chcete něco?

To znamená, že jsem nedávno koupil několik hraček, které jsem nepotřeboval, ale byly v různých prodejích a za cenu, kterou jsem si mohl dovolit, protože jejich normální RRP byl příliš vysoký.

Ostatní zde také zmiňují (a Souhlasím), že dnes dostáváte strašně hodně za málo peněz. Rád bych použil některé z nahrávacích zařízení, které ostatní používají, ale protože nepotřebuji dělat hodně nahrávek kvůli práci, jsem zatím spokojen se svou extrémně levnou H1. Zjistil jsem také, že omezení vás nutí přistupovat k problémům se zdravým přístupem. Vrhání peněz na problém není vždy tou nejlepší volbou.

Burning Eye Creative
2011-08-15 23:25:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byl to obrovský skok víry ... ale když jsem poprvé začínal a žil jsem od výplaty k výplatě, jednoho dne jsem se rozhodl, že musím mít svůj vlastní systém Pro Tools. Ten den jsem požádal o 3 kreditní karty, pro všechny jsem byl schválen, dostal jsem karty a maximálně je všechny postavil, abych vytvořil svůj první systém Pro Tools. Tolik jsem se naučil z toho, že jsem měl ve svém bytě k dispozici svůj vlastní systém, kdykoli jsem chtěl. A to bylo, když jste dostali jen velmi málo zásuvných modulů ... a jen velmi málo mám na mysli, jako 3! Myslím, že můj první externí disk byl 9 GB, což mě stálo 900 dolarů!

Dluh za to stál. Pro mě bylo 24% RPSN nejlepší investicí, jakou jsem kdy udělal.

VCProd
2011-08-15 23:37:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jelikož jsem tuto otázku trochu podnítil, pokračuji a odpovím - ANO. Udělal jsem nákupní rozhodnutí, která mě dostaly do dluhů, možná ne těžce, ale rozhodně způsobem, který mě natáhl nad mé možnosti.

Když jsem se poprvé dostal k natáčení, šel jsem do toho bezstarostně - koupil jsem u místního prodejce pěknou pro-sumer kameru (Panasonic DVX-100), brokovnicový mikrofon, stativ, světla, odraz atd. s velkými sny pronajmout to, pořádat svatby, které by pokrývaly měsíční splátky, a natáčet vlastní filmy.

Eesh. Platba byla nejen rozšířena o řadu poplatků a nákladů na pojištění (z těchto důvodů se nakonec trochu vrátila kvůli hromadné žalobě proti poskytovateli úvěru), takže byla vyšší, než se očekávalo, ale nevydělával jsem peníze myslel. Udělal jsem spoustu těch koncertů „zdarma, ale výsledkem bude více práce“, která byla zábavná a vše, ale nepřinesla žádné peníze. Poté, co jsem si uvědomil, že kamera opravdu není mojí silnou stránkou (nejsem hloupý, ale nejsem ani DP) a došlo k velké prázdnotě zvuku, vložil jsem do toho celé své zaměření (a peníze).

Moje nákupy zvuku byly trochu rozumnější - koupil jsem si rekordér s hotovostí, pěknou tyčí a šel odtud. Pokaždé, když jsem měl platící koncert, koupil jsem si trochu víc. Nyní, když je moje žena také součástí zvukového týmu, máme více práce a jsme schopni vybudovat naši malou hromádku zvuku dále. Tyto nákupy byly bezpochyby znovu a znovu placeny nájmy a koncerty.

Do budoucna nás láká ponořit se do větších nákupů - 8kanálový rekordér Sound Devices, mikrofony Lectrosonics, systém IFB, časový kód atd. - ale snažíme se najít prostředník. Vydělali bychom víc, kdybychom měli bezdrátový přenos přes pronájem - ten nákup má smysl. IFB - i když je to hezké, většina nezávislých výhonků to nepoužívá a v případě potřeby si mohu pronajmout. Určitě mi to vzalo výplatu, ale ztráta několika stovek při natáčení je lepší než ztráta tisíců v systému, který nikdy nepoužívám.

Už mi zbývá jen pár měsíců, abych byl 100% bez dluhů, včetně mých školních půjček. Kdybych to mohl udělat znovu, koupil bych si zvukové vybavení, a to je vše. Kdybych měl, byl bych bez dluhů dříve, a měl bych klid, který s tím souvisí. Pokud uvažujete o tom, že se vrhnete na dluh, zeptejte se sami sebe: „Bude mě to kupovat víc, než si to dlouhodobě pronajmout?“ a také „Chci mít takový tlak na vydělávání peněz, placení účtů, vydělávání peněz ...“

Podněcujte to, a dobře. Zatím skvělé odpovědi.
Dave Matney
2011-08-16 02:16:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vyhýbám se dluhu za každou cenu a mám pocit, že to bolí moji krátkou hru. Nemám vybavení, abych mohl soutěžit ani na místní úrovni, takže jsem takřka zaseknutý rozdáváním letáků. Mějte na paměti, že moje finanční situace je hodně odlišná od mnoha lidí, kteří také začínají; Nemám diplom a jsem jediným poskytovatelem v rodině s jedním příjmem ve výši 3.

Zůstávám bez dluhů je vše, co mohu udělat, abych udržel hlavu nad vodou, několik dní .

Lugarshz
2012-10-14 00:06:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobrá výbava nedělá dobrého zvukového designéra, ale dobrý zvukový designér může nahradit špatnou výbavu. . .

Blue Owl Studios UK
2011-08-16 16:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To je opravdu obtížné a vím, že se snažím být hlavicí převodovky a vždy mám pocit, že získání nové části výstroje doplní moji sadu - pak přijde něco jiného.

Myslím, že jsem se naučil důležitá lekce, i když jsem začal kupovat spoustu hudebního vybavení, že je mnohem lepší kupovat dobré / drahé vybavení z offsetu. Pak, pokud to opravdu potřebujete, můžete ho vždycky prodat znovu (pokud jste se o něj dobře starali) za dobrou cenu.

Před chvílí jsem koupil V-Synth XT za 900 liber a prodal nedávno to bylo za 800 liber, měl jsem to na 2 roky, takže se to skutečně stalo půjčkou za 50 liber za rok - což je více než zvládnutelné + plus musím to mít / naučit se to správně atd.

Také koupit veškeré použité vybavení, pokud je v dobrém stavu a nikdy s tím neměl problém.

grant finlay
2012-10-13 10:34:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nikdy jsem se nezadlužil, ale ani jsem nikdy neměl co rozhazovat. Všechny hlavní nákupy byly provedeny jako investice a vše bylo zakoupeno z druhé ruky, ušetřil hromadu peněz číháním na stránkách s zásilkami a online skupiny. (Jsem záznamník lokací a mám rád barginy!) Celkově, kdybych měl zítra prodat svoji soupravu, dostal bych zpět cent utracený, protože jsem koupil to nejlepší za skvělou cenu. Odložte XX $ na týden a brzy bude položka $ XXX blíž. Nevíte, jestli to pomůže?

S pozdravem, Grante.

Fred Riding
2012-10-13 18:53:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsem docela chudý, ale podařilo se mi vybudovat soupravu.

V tomto světě se NEDĚLEJTE do dluhů. Nestojí to za to. Proste a půjčujte si, dokud si to nebudete moci dovolit.

Dostal jsem práci s nahráváním několika rozhovorů, požádal jsem je o polovinu předem a poté jsem tyto peníze použil na nákup TASCAM DR-100. Pak jsem na tom udělal práci.

Takže jsem tuto práci využil k zakoupení vybavení k provedení této práce.

Vím, že to není vždy tak jednoduché, ale od někoho, kdo JE v dluzích, nechodte Do toho.

To znamená, že pokud si koupíte vybavení, ujistěte se, že si udržíte jeho hodnotu při dalším prodeji, AKA o kvalitní mikrofon, o který se staráte, bude vždy kvalitní mikrofon.

Hodně štěstí, a pořád toužím po svém prvním rekordéru zvukového zařízení. Jednoho dne se tam dostanu :)

Strategii „použít poplatek za práci k nákupu vybavení pro práci“ jsem již dříve provedl. Je to dobrý.
SonicDesigns
2012-10-15 23:02:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naučil jsem se skutečně využívat svůj systém. Mám Mac book pro 17 ", který jsem upgradoval na 8 koncertů ram, se zvukovým minerem, protools 10 a ovládáním 24. Celkově jsem za toto nastavení utratil 4k a také jsem si pronajal 24/7 studio lock out pro 600 za měsíc, protože to může být tak zatraceně těžké pracovat z domova .. Ale obvykle mám spuštěny alespoň 4 disky, můj pracovní G disk a moje 3 D2 LaCie disky. 2 z nich jsou pro FX a 1 je striktně přehrávání videa. jde o to, že jsem neměl to srdce, abych se ponořil do lepšího stroje, protože doslova jen vytěžuji svůj MacBook, ale dělá práci, kterou potřebuji. Takže si myslím, že teorie „koupit nejlevnější auto, jaké vaše ego může dovolit "je to, jak se na to také dívám. Není to vždy o tom, mít nejlepší vybavení, je to o tom, jak využít to, co můžete, abyste dosáhli svých nejlepších schopností. Pokud si otevřete úvěrovou linku a koupíte všechny druhy šílených věcí, nikdy se nenaučíte zdokonalovat jeden kus vybavení dovnitř a ven. Vyberte si přesně to, co vám každodenně pomůže, a zeptejte se, jestli to pomůže vašemu pracovnímu postupu, je pravděpodobné, že pokud ne, pak je to mo nouze pak potřeba. A to může být tenká linie, protože si všichni myslíme, že potřebujeme nejnovější a nejlepší. Použité vybavení FTW.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...