Otázka:
Zvuk nebo zvuk?
Phonetical
2011-06-17 05:23:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Definujete rozdílně „zvuk“ a „zvuk“? Používáte je zaměnitelně?

Všiml jsem si, že často (ve smyslu zvukových / zvukových polí) označujeme části našich procesů jako „audio“, jako „postprodukce zvuku“, zatímco specifické role například v týmu mají předponu „zvuk“ - „zvukový designér“, „zvukový editor“.

Je to technický a kreativní rozdíl?

Zjistil jsem, že vždy chtějí, aby o nich bylo řečeno, že jsou ve „zdravém“ odvětví. Nejsem si jistý proč.

Jen jsem zvědavý, zda a jak všichni vidíte rozdíl.

šest odpovědi:
Roger Middenway
2011-06-17 07:28:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Způsob, jakým jej používám, je zvuk fyzický, akustický jev a zvuk se stává tím, co se stane, když se převede na elektrické impulsy. Mikrofon tedy přemění zvuk na zvuk a reproduktor na zvuk.

Zvukový designér nebo zvukový editor se více zajímá o to, co diváci uslyší; zatímco zvukový inženýr nebo zvukový ředitel se více zajímají o správný tok signálu. To není dokonalé, protože máme záznamníky zvuku (jejichž cílem je přeměnit zvuk na zvuk) a editory obrázků hovoří o úpravách zvuku (což bychom nazvali úpravou zvuku).

Náš obor je stále docela mladá, takže naše terminologie je všudypřítomná, ale takto ji odlišuji.

Takto to v podstatě vidím dobře.
Shaun Farley
2011-06-17 05:27:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám tendenci je používat zaměnitelně, kromě případů, kdy uvádím jakýsi název pracovní pozice.

Pak zkusím použít „zvuk“, když mluvím o tom, co dělám, protože jsem ne „zvukový inženýr“. Vidím, že ten konkrétní titul patří k matematickým a vědeckým géniům, kteří staví úžasné hračky, se kterými si můžeme hrát.

theodorejordan
2011-06-17 06:06:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podle mého názoru mám sklon myslet na „zvuk“ jako na suroviny, se kterými pracuji, na data. A „zvuk“ jako konečný produkt, který s těmito materiály vyrábím. Někteří lidé, kteří prodávají moji práci, ji nazývají „Stock Audio“, takže kdo ví. Vím jednu věc; Zbytek rozumného světa se nestaral o to, jak se tomu říká. :)

Zdravý rozum je relativní. Znám lidi, kteří * milují * Dream Theater. Teď je to šílené.
g.a.harry
2011-06-17 07:29:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak uvedli ctihodní pánové @Shaun Farley, @todorejordan a @Roger Middenway; Zvuk je látka, která cestuje vzduchem. Zvuk je materiál, který prochází dráty.

Bluesman69
2011-06-17 07:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zvukem se rozumí zvuk v rozsahu 20–20000 Hz nebo jednoduše definovaný zvuk, který je slyšitelný pro člověka.

RedSonic01
2011-06-17 11:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I když jde o názvy pracovních míst (zejména v herním průmyslu), podmínky jsou trochu pokazené. Jsem například vedoucí zvuku a pracuji se 2 zvukovými designéry. Ironií je, že součástí mé práce je zajistit, aby byl „Sound“ v průběhu celé hry souhlasný. Protože zvukoví designéři se mnohem více zabývají záležitostmi souvisejícími se zvukem, jako jsou suroviny a procesy. Totéž platí pro audio ředitele (kterého zde nemáme), který je nakonec odpovědný za „zvuk“ hry. Může se tedy stát, že v tomto případě bude výraz „audio“ znamenat celý zvuk pro produkt, tj. Music Dialogue a SFX, a „Sound“ odkazuje spíše na SFX?Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...