Otázka:
Pokud mají studiové monitory plochou odezvu, v čem jsou některé lepší než jiné?
JYelton
2014-07-24 23:45:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hledám náhradu některých spotřebitelských stereofonních reproduktorů za správné studiové monitory pro mé domácí studio. Chápu, že studiové monitory mají neutrální, plochou odezvu, zatímco reproduktory spotřebitelů zavádějí variace frekvenční odezvy navržené tak, aby byly akusticky přitažlivější, pro nedostatek lepšího výrazu.

Chápu, že studiové monitory jsou k dispozici v různých velikostech pro různé úrovně hlasitosti, umístění a rozpočty. Jak ale v podobném rozsahu od různých výrobců hodnotíte kvalitu výrobce A vs výrobce B? Pokud zní plochě, neměly by znít stejně? Vyhodnocujete, který je nejvíce plochý?

Pět odpovědi:
Izhaki
2014-07-25 05:49:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Žádná věc jako plochá odezva

Neexistuje nic jako reproduktor s plochou odezvou - ani teoreticky (matematika), ani v praxi (elektronika + mechanika) takový reproduktor nelze postavit.

Termín se často používá takto:

Plochá odezva, 60Hz - 20kHz, ± 5dB @ 100 dBSPL.

Který znamená, že v daném frekvenčním rozsahu (60 Hz - 20 kHz), když byl testovací signál přehráván na dané úrovni (100 dBSPL), nebyla žádná frekvence o 5 dB hlasitější nebo měkčí od dané úrovně.

Takže 5 dB je vaše „chyba“ a obvykle čím nižší, tím lepší (číslo ± 3dB je obecně vynikající, ± 5 dB považováno za dobré, ± 10 dB je málo profesionální.

Spotřebitelé vs. profesionální reproduktory

Co je „správné“ je, že spotřebitelské reproduktory jsou vytvořeny tak, aby potěšily posluchače, zatímco profesionální reproduktory jsou (častěji než ne) postaveny tak, aby byly „pravdivé“. Jinými slovy, spotřebitelské reproduktory jsou „barevné“, zatímco profesionální reproduktory se snaží nebýt takovými .

Lepší „plochá“ odpověď je jedním z kritérií, která prospívá člověku ufactures se snaží zlepšit. Existuje ale mnoho dalších - úrovně zkreslení, basová odezva, basová „těsnost“ (jak dlouho se na výstupu objeví basy, jakmile takové na vstupu neexistují), účinnost atd.

Výrobci profesionálů obvykle investují hodně výzkumu s cílem zlepšit různá kritéria a často používat originální komponenty, designy a materiály. Spotřebitelské reproduktory jsou často sestavou hotových komponent, které jsou vysoce vyladěny z hlediska nákladového dojmu.

Žádný způsob srovnání

Specifikační listy poskytnuté výrobci jsou těžko k nahlédnutí - ne pouze jim chybí přesné specifikace, ale hodně záleží na podmínkách testu a zvolených měřeních - výrobci mohou snadno „podvádět“ předložením nejlepších testů a je nepraktické poskytovat specifikace pokrývající všechny frekvence na všech úrovních širokou škálou testovacích signálů .

Každopádně většina lidí porovnává podle sluchu. Je důležité vzít v úvahu, že ne všichni lidé pracují na stejném typu hudby, a proto zde není „jeden reproduktor pro všechny“.

Moje zkušenosti ukazují, že si lidé prostě zvykají na reproduktory a musíte si pamatovat to obrovské množství skladeb, které byly namíchány na Yamaha NS10s, které nikdy nebyly určeny pro profesionální použití a ve všech ohledech mají nesmyslné specifikace a nepůsobivý zvuk.

Co hledat

Přestože jde o názor, existuje několik věcí, které byste možná chtěli prozkoumat:

  • Jsou reproduktory portovány nebo uzavřeny - bohužel kvůli kompromisům nákladů není tolik monitorů se zapečetěnou skříní jako portovaných. Utěsněné monitory krytu obecně produkují přesnější a těsnější basovou odezvu, ale cena, kterou zaplatíte, je často méně basů.
  • Frekvenční rozsah / „plochost“ - výše uvedená míra - jak nízké jsou basy a jaká je chybová marže (vyšší chybová marže bude znamenat také nižší frekvenční rozsah; 70 Hz - 20 kHz ± 5 dB lze představit jako 50 Hz - 20 kHz ± 10 dB.

Na konci dne

  • Čím více řečníků stojí, tím lepší by jejich kvalita měla být.
  • Měli byste se rozhodovat na základě poslechu různých monitorů.
  • Na tom moc nezáleží - lidé si na svůj pár prostě zvyknou.
As you touched upon in your answer, "frequency response" is the number one way speaker manufacturers can lie/mislead. Look out for products that show the frequency response as a frequency range without the error margin (eg +/- 5dB). Look out for products that show the frequency response as a graph where the vertical scale isn't clear or isn't in dB. And also there is a lot of scope to take liberty with testing methodology too. Generally the more expensive a speaker is the more "honest" its specifications are, and thus its specifications may look *worse*.
coaxmw
2014-07-25 00:02:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že nenajdete žádné skutečně ploché monitory. Zdá se, že každá značka a každá sada monitorů má svůj vlastní způsob, jak vybarvit zvuk. Výběr sady monitorů je jednou z více osobních možností, které můžete pro své studio udělat. Další věci, které je třeba vzít v úvahu, jsou rychlost přeběhu nebo jak rychle reaguje na změny frekvence, přechodové jevy atd. Basová odezva se může velmi lišit v závislosti na tom, zda se jedná o 2-cestný nebo 3-cestný design, zda je portován, zda má být použit s sub.

Pokud je to možné, doporučil bych jít do obchodu, kde si můžete poslechnout řadu různých monitorů s programovým materiálem, který velmi dobře znáte. Najdete sadu monitorů, díky nimž se na nich budete šťastně mísit a budete jim dávat to, co chcete, pokud jde o přesnost, schopnost poslouchat je celý den, zobrazování, frekvence a přechodná odezva a které jsou vytvořeny tak, aby dobře fungovaly ve vašem Doufejme, že pokoj.

Další věc, na kterou byste měli myslet, je - Jak plochý / vyladěný je váš pokoj. někteří lidé budou posedlí odezvou reproduktoru nad +2,5 dB a umístí je do místnosti s frekvenční odezvou + -16 dB, takže ani ty nejplochější monitory v takové situaci nevyužijí svůj plný potenciál.

AJ Henderson
2014-07-25 01:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jen proto, že je monitor plochý na jednom konkrétním cílovém poslechovém objemu, neznamená to, že je buď a) plochý při všech hlasitostech, nebo b) schopen reprodukovat stejný rozsah frekvencí se stejným dynamickým rozsahem.

Jedna sada reproduktorů může být schopna udržet plochou odezvu napříč různými hlasitostmi a současně produkovat čisté, docela zvuky, zatímco stále produkuje bohaté hlasité zvuky, kde se jiný reproduktor může stát úplným nepořádkem při nízké hlasitosti a zcela ztratit tišší části zvuku.

Ve skutečném světě si představte, že posloucháte klavírní sólo. Jedna sada reproduktorů může být plochá, i když je přehrávání hlasité i když se ztišuje, a přesto můžete slyšet zvuk úderů kladiv na struny, pokud budete pozorně poslouchat, kdežto jiná sada reproduktorů může být plochá, pouze když piano hraje na plnou hlasitost a ztrácí schopnost vytvářet plochý zvuk při nízké hlasitosti. Rovněž nemusí mít schopnost vykreslit jemné údery kladiva, protože postrádá schopnost dostatečně přesně se pohybovat a zároveň provádět velké pohyby spojené s většími zvuky.

Navíc musíte zvážit šíření zvuk z reproduktoru, je zaměřen jedním směrem nebo rovnoměrně vyslán přes kužel reproduktoru. Jaká je skutečná kvalita sestavení toho, jak jsou reproduktory vyrobeny a jak jsou odolné.

Křivka odezvy je v zásadě jen jednou relativně malou a dokonce opravitelnou vlastností reproduktoru. Díky slušnému 31pásmovému EQ byste mohli vzít spotřebitelského reproduktoru a EQ na víceméně plochou odezvu. Dobrý design reproduktorů má mnohem více faktorů.

Fizz
2015-10-14 02:25:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedna věc, kterou nevidím zmínit v ostatních odpovědích, ale kterou tvrdí někteří profesionálové z oboru (nebo alespoň ti v Polku to dělají), je to, že má velmi vratký graf frekvenční odezvy ) horší než ten, který má plynulejší svahy ... i když oba spadají do stejných absolutních pásem (např. plus nebo minus 3dB).

Nezní to teoreticky těžko, protože jsme více pravděpodobně rozlišit variace intenzity mezi blízkými notami. Vlastně poněkud odlišně vnímáme intenzitu stejného SPL při velkých rozdílech ve frekvenci, takže je pravděpodobné, že pokud jsou frekvence daleko od sebe, je nějaká zvláštní variace těžko patrná.

Nejsem přesto] vědomi si vědeckých (rozuměno kontrolovaných) studií potvrzujících tuto hypotézu o vlivu kolísání frekvenční odezvy na vnímanou kvalitu.

user16426
2015-10-14 13:21:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když se jedná o „ploché“ monitory blízkého pole, znamená to, že jsou na rozdíl od hi-fi reproduktorů, které mají tendenci být zkreslené nebo přehánějící určité frekvence. Proto jsou-li monitory blízkého pole označovány jako ploché, znamená to, že obecně budou mají rovnoměrnou frekvenční odezvu v širokopásmovém spektru a nebarvují zvuk přeháním určitých frekvencí, ve většině případů nižších basových frekvencí.

Zde je článek, který se zabývá právě tímto principem, který může dále vysvětlit rozdíly mezi hi-fi a monitory blízkého pole. http://www.soundonsound.com/sos/jun02/articles/monitors.asp Používání monitorů blízkého pole poskytuje dobrý referenční bod pro váš mix, obecně řečeno, pokud mix zní dobře na blízkých polích, obvykle se dobře přeloží do jiných poslechových / zvukových systémů.

Stojí za povšimnutí, že prostředí vaší místnosti a jeho rozměry &, ať už je akusticky ošetřeno bude mít větší vliv na to, jak tyto zvuky zní, než ještě něco. To, jak zní vaše monitory v obchodě, bude znít odlišně od toho, jak mohou znít ve vaší místnosti / domácnosti. Obecně se zpravidla zpravidla v rozích hromadí basové frekvence, pokud s nimi není zacházeno věci jako basové pasti, které mohou přehnat nižší frekvence ve vašem mixu a to, jak se to překládá, může znít odlišně na jiných systémech přehrávání. Také stojí za to podívat se na difúzi / absorpci na věci, jako je první bod odrazu v místnosti (kde zvuk opouští vaše monitory a dopadá na stěny nalevo a napravo, kde zvukové vlny / frekvence narážejí a odrážejí se zpět - tj. Odraz) .

Jako referenční monitory můžete použít hi-fi reproduktory, ale to, co přes ně slyšíte, nebude ve skutečnosti to, jak mix skutečně zní. Pokud to myslíte vážně s tím, jak chcete své směsi překládat, podívejte se na dobrou sadu monitorů nearfield a také na to, co stejně důležité je, jak je umístit do vaší místnosti / monitorovací oblasti, a také na důležitost akustického zacházení s vaším pokojem, to, co slyšíte, je ve skutečnosti to, jak zní váš mix.

YouTube má několik skvělých videí - vyhledejte Studio Rescue s Francisem Buckleym, abyste získali představu o poloze monitoru & umístění, sladké místo při monitorování, první body reflexe, absorpce, reflexe, difúze. Úprava: Stručně řečeno, některé z nejlepších monitorů blízkého pole, jako je například Yamaha NS-10, jsou například hlučné ... ale překládají opravdu dobře na jiných systémech přehrávání, když na nich mix zní dobře. Pokud to zní dobře na blízkých polích, jako jsou tato, bude to znít skvěle na cokoli jiného

Udržujte věci civilní. Platným bodem je zmínka, že zalomení odstavců by pomohlo číst vaši odpověď snadněji, ale je také zcela možné, aby kdokoli navrhl úpravu, která má stránkovat věci a usnadňuje její sledování. Nemusí to být OP. Rovněž se prosím nemluvte, protože se vám nelíbí jednání člověka. Hlasuje se za zásluhy odpovědi, nikoli za jednotlivce.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...