Otázka:
Jak to udělali ?? Sv. 1: Predátor „klikne“
Jay Jennings
2010-12-02 02:45:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud někdo ví, jak byly vytvořeny ikonické „klikové“ vokalizace Predátora (tedy pro původní film), sdílejte prosím! (To znamená, že David Stone, Richard Anderson a John Pospisil!) Pokud ne, pak jsem otevřený vašim teoriím!

GO !

PS> Ponechme si toto vlákno vyhrazené pro tuto otázku; pokud chcete diskutovat o jiném ikonickém zvuku a o tom, jak byl vytvořen, spusťte prosím nové vlákno podle konvence sv. 1, sv. 2 atd.

Ty, které zní jako datel?
@Justin, Vždycky jsem si myslel, že to zní jako vrány.
Mohu jazykem klikat do úst Možná, že našli někoho, kdo by to dokázal
Jsem rád, že jsem našel toto vlákno. Slyšel jsem, že to přichází z mého pekanového stromu dnes ráno kolem 4 hodiny ráno. Velmi strašidelné!
Vypadá to, že se nejvíce shoduje s vibracemi zadního krku. Nicméně, datel v akci, z dálky, mě nutí rozhlížet se po laserových ukazatelích, fuj.
Dvanáct odpovědi:
Colin Hunter
2010-12-02 04:01:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Je těžké najít přesná fakta o tomto tématu, ale po trochu internetového vyhledávání se zdá, že kliknutí ve skutečnosti provedl hlasový umělec Peter Cullen. Na seznamu IMDB je uveden jako nepřipsaný hlas predátora a v příspěvku na fóru Avid jsem si přečetl, že tento zvuk provedl hlasový umělec účinek. Pokud je to pravda, ukazuje to, jak efektivní může být hlas při vytváření efektů!

@Colin, skvělý výzkum! Zajímalo by mě, jestli by to někdo mohl ověřit?
@Colin a Jay - nepochyboval bych, že to provedla skutečná osoba - Viděli jste, chlapci, hlas působící na Gears of War 2 pro muže Locust? Je to stejný typ obrovského mimozemského predátora - vydávají zvuky, které nemají žádný dobrý důvod, aby vyšly z člověka ... vůbec. Stačí se podívat na hlas Gears přes videa - je to docela elegantní.
Je skutečně možné vytvořit kliknutí Predátora lidským hlasem. Dělal jsem je pořád po celou dobu v tichých chvílích na hodinách střední školy. Pokud je mohu udělat já, mistr jako Peter Cullen je zvládne mistrovsky. :)
Filmsounddaily
2010-12-08 10:23:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zvuky a zvukové šíření se zeptal Davida Stonea, ale ten se odložil na Steva Flicka jako původce těchto zvuků. Pokusím se příště Steva potrestat, až ho uvidím po chodbách @ WB. Níže jsou uvedeny odkazy na tyto rozhovory BTW.

http://designingsound.org/2010/08/predator-1987-exclusive-interview-with-david-stone/

http://thesonicspread.com/2010/08/10/industry-classics-predator-with-david-stone/

Jake

Vítejte, Jaku! Je skvělé, že vás zde máme, a děkujeme za vaše průběžné příspěvky komunitě. jako sledování těchto markantů pro nás zvukové hlupáky! :-)
Syndicate Synthetique
2011-02-22 11:05:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

+1 na zvuky Raven. Včera jsem byl před svým domem a asi 30 stop ode mě byl na stromě Raven a znělo to přesně jako Predator Clicks. Jen trochu správného reverbového tónu, aby to znělo trochu mokře a to je vše. Jakmile jsem to slyšel, okamžitě jsem myslel na toto vlákno.

Příště budu mít příležitost sedět venku a zaznamenávat je. Nahraji nahrávky, pokud dostanu ten pravý. Od té doby, co jsem se před dvěma měsíci přestěhoval do tohoto domu, jsem si je na tom stromě mnohokrát všiml. Jsou to velmi hlasití ptáci, kteří mohou napodobovat vše od ostatních ptáků a tvorů až po lidi, hudbu atd. Když jsou odděleni od svého druha, napodobí volání svých kamarádů, aby se navzájem lokalizovali. Rozhodně to není jen stereotypní výkřik / křik, který jste zvyklí slyšet ve filmech. Mohou také vycházet přímo démonicky. Rád bych z nich vytvořil spoustu dobrých všestranných nahrávek a někdy je použil pro horor.

@Syndicate Synthtique - Vypadá to, že kdokoli vytvořil kliknutí dravce, byl pravděpodobně ovlivněn zvuky havranů. Pamatujte, že hlavní vlastností dravce byl pokus o napodobení zvuků, které slyšel, podobně jako havran. Bylo by skvělé, kdybyste mohli zveřejnit nějaké nahrávky.
Jednou z hlavních vlastností byla velmi dobrá pointa, mimikry a míchání / vícesenzorová kamufláž. Takže by něco takového bylo mnohem bolestivěji patrné, kdyby zvukový designér / editor věděl o těchto vlastnostech Raven (a úžasně pozorný). Doufám, že je budu moci zaznamenat. Jak všichni víme, neexistují žádné záruky. Mám však velkou šanci, protože se potloukají před mým domem. To a já si musím pamatovat, že to dělám spolu s rozptylováním prací.
Michael Hansen Buur
2016-08-31 11:31:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten chlap, Fletcher901, dělá dobrou práci - vysvětluje, jak vydává zvuk Predátora také:

Haydn Payne
2010-12-02 03:01:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že nahrávky delfínů byly hlavní ingrediencí pro kliknutí.

Mám rád spoustu zvukového designu v Predatorovi, klikaté zvuky byly velmi originální & odlišné od jakýchkoli jiných vokálů monster, které jsem slyšel.

@Haydn, je vaše teorie nebo o tom víte fakt?
@Jay Jennings, je to jen můj odhad. Před malou chvílí jsem strávil nějaký čas pokusem znovu vytvořit tyto zvuky a rozumně jsem se přiblížil pomocí žabích, velryb a zejména zvuků delfínů.
AdaBoy
2010-12-05 09:34:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Slyšel jsem, že havrani (skuteční havrani, ne vrány) vytvářejí podobné podobné koktání. Myslím, že některé divoké kočky (jaguáři?) Také vydávají takové zvuky, zejména mláďata.

Pak je tu tato nahrávka velryby, kterou někdo zveřejnil na gearslutz:

whale_growl

Tyto zvuky mohu vydávat i ústy :)

edmatthews82
2011-02-24 04:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeden ze zvukových designérů Alien vs Predators uspořádal na mé univerzitě krátký seminář a řekl, že klikání predátorů provedl herec. Dokud nelhal, mohu za toto tvrzení ručit!

http://www.youtube.com/watch?v=leOTwb5SN7E&NR=1&feature=fvwp
Rik
2016-08-31 01:58:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsem si docela jistý, že jsem sledoval program o „klikáních“ použitých v The Predator a jsem si jist, že říkali, že za zvuk odpovídá Straka.

Jakékoli zdroje, které můžete vykopat, by byly nesmírně zajímavé číst / sledovat!
user25025
2018-07-05 23:28:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tento zvuk vydávají obrovští čápi v Marrákeši!

Děkuji za sdílení! Máte záznam zmíněných čápů?
Christian van Caine
2011-11-10 18:42:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tento přesný zvuk je vlastně něco, co dělám docela často, abych se naučil vydávat hlasové zvuky! Vychází ze zadní části krku :-)

Jsem docela dobrý v tom, že dělám i ty klikání na ústa Predátora! Možná bychom měli nahrát pár a porovnat je na Dropboxu;)
Laurence
2011-11-26 13:27:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zní to trochu jako nalévat jeden z nich opravdu rychle -

http://www.worldbarsupply.com/images/tapered-pourer.jpg

Thx
2016-09-04 01:04:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Můj otec zní při chrápání takhle.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...