Otázka:
Cestování s výbavou (celní)
Andrew Spitz
2010-03-27 19:25:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zatím jsem při příjezdu nikdy neprohlásil ani jsem neměl problémy, ale jak získávám větší výbavu, začínám se celními orgány trochu obávat. Celá tato drahá elektronika by se mohla vážně vrátit zpět, pokud je třeba zaplatit dovozní clo.

Jsem velmi nejasný, jak to všechno funguje. Co mám dělat při odjezdu a příjezdu. Musím vždy deklarovat, když opouštím kteroukoli zemi, nebo je to jednorázová věc, kterou je třeba udělat, když opouštím zemi, odkud jsem zařízení koupil? Nemám žádné potvrzení o svém starším zařízení.

Jakákoli zkušenost nebo znalost, o kterou byste se chtěli podělit, by byla nesmírně oceněna.


Tato malá varianta mé otázky ... Moje přítelkyně mě navštěvuje z USA a vybavení je v Jižní Africe doslova dvojnásobné, takže chci, aby mi přinesla potřebné vybavení. Pokud to prohlásí na cestě ven, nebude muset při cestě do SA platit (pokud řekne, že je to její osobní výstroj)? A co na cestě zpět bez dalšího vybavení, zkontrolují to?

Moje otázka je trochu nejasná, protože nerozumím tomuto světu, snažil jsem se najít odpovědi online, ale je to nemožné.

Děkujeme za vaši pomoc.

čtyři odpovědi:
NoiseJockey
2010-03-27 21:41:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Každá země se bude trochu lišit, ale řešení se obvykle rovná papírování pro přepravu jakéhokoli významného množství vybavení.

Vlády se obvykle obávají místního dalšího prodeje, který se vyhýbá správným dovozním clům. Zdá se, že klíčem je mít úplnou dokumentaci o vlastnictví zařízení a papírování, které uvádí, že toto zařízení je pro konkrétní použití a nebude dále prodáváno. Celní správa by proto logicky předpokládala, že vaše zařízení opustí zemi, když to uděláte.

Je zcela platná otázka o tom, jak váš významný jiný opustil zemi bez uvedeného zařízení; Obvykle jsem optimista v takových věcech, ale formy, které by měla na cestě ven, by logicky byly kontrolovány také na cestě ven. Ale neměl jsem s tím konkrétní zkušenosti, takže nemohu s jistotou říci.

Větší produkce obvykle dodávají vybavení zvlášť než personál. Lidé nosí základní vybavení pro každý případ, ale k přepravě vybavení používají „přepravní expeditory“ nebo dokonce FedEx, samozřejmě všichni pojištěni. Zvyšuje náklady, ale obnáší přepravu velkého množství výstroje. Některý mixážní pult na jiné desce oznámil, že přenocuje svou soupravu přes FedEx do hotelu, ve kterém bude ubytován. (V USA jsem nikdy neztratil zavazadla na nonstopech, ale přidejte jednu zastávku do itineráře a je to prakticky 50/50, pokud vás zařízení bude sledovat správně a včas!)

Doufejme, že někteří další členové SSD zazvoní ještě více zkušeností a poznatků ..!

Díky za odpověď. Celní správa je v SA docela drsná a někdy není upřímná, jak by měla být, a proto jsem si dělal větší starosti, než jsem asi musel být. Máte pravdu, že se většinou obávají, že to prodáme znovu, takže jsem si jistý, že pokud to vypadá, že je použito, a z každého je jen jedna položka, o které by mohli být chlazeni.
Oof, jo, slyším tě. Hodně štěstí, Andrewe!
Shaun Farley
2011-08-16 18:04:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když jsem to už několikrát udělal z práce, mohu poskytnout odpověď ... ale pravděpodobně se vám to nebude líbit. Jak zmínil Nathan, záleží na zemi. Záleží také na práci, kterou budete dělat v zemi. To je krátká verze.

Pokud cestujete s malým množstvím vlastní výstroje (tím myslím, že se vejde do kufru s vaším oblečením) ... a plánujte ji odnést s vy ... pak pravděpodobně nebudete mít žádné celní problémy. Jakmile se filmové licence začnou zapojovat, když cestujete jako součást štábu, věci se začnou trochu komplikovat. V těchto případech je vzácné, že jsem nemusel deklarovat výbavu na cestě dovnitř a ven, s nějakou formou podrobného seznamu, a nechat ji náhodně zkontrolovat. V těchto případech jsme nikdy nemuseli platit dovozní cla, ale často existují celní poplatky, které je třeba zaplatit (na cestě dovnitř, ven ven nebo obojí).

Vždy jsme cestovali s naše vybavení, ale podle toho, co jsem viděl ... možnost dopravy, kterou nyní používá mnoho lidí, končí velmi podobně. Prostě nemusí po dlouhých letech okamžitě řešit vybavení a celní kontroly. V těchto případech jsou vždy zahrnuty papírování a požadované papíry se liší podle zúčastněných zemí (všimněte si množného čísla !!). Většina zemí má pro filmové / mediální štáby k dispozici online nějaké celní informace. Není vždy snadné je najít a může být ve vašem zájmu kontaktovat velvyslanectví / konzulát, pokud máte potíže.

Pokud jde o vaši další otázku, u veškerých nákupů uskutečněných mimo zemi, do které přicházejí, se očekává dovozní clo (za předpokladu, že se nevrátí zpět s osobou, která je přivedla). USA poskytují osobní příspěvek (nepamatuji si, jestli je to 500 nebo 1000 $) na nákupy přivezené během cesty, než začnou účtovat dovozní cla. Nevím, jestli to dělají jiné země nebo ne. Pokud to vaše přítelkyně prohlásila někdy během cesty, existuje možnost, že bude zkontrolována (určitě, pokud bude zatažena za náhodný screening). Pokud ji nemá, bude potřebovat důkladnou výmluvu (tj. Fyzickou kopii policejní zprávy), jinak by se mohla dostat do potíží. Netuším, jaké jsou tyto pokuty.

Pro jistotu je to bažina. Doufám, že to trochu pomůže.

user80
2010-03-27 22:42:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V současnosti je běžnou praxí přepravovat vybavení spíše než přepravovat jej jako příruční zavazadla, zejména ze země do země. Je to překvapivě bezpečné a spolehlivé, pouzdra Pelican se nejlépe používají. Stále bych si kupoval pojištění přepravy, i když zatím neznám nikoho, kdo by musel reklamovat.

Pelican cases
(zdroj : pelican.com)

Děkuji za tip. Vlastně se dívám na získání černobílých případů: http://bit.ly/d4Mqh7, což je dobrá hodnota za peníze. Cestuji docela často a moje zavazadla měla často velká zpoždění a já jsem měl ztrátu, takže si obvykle nosím zvukovou výbavu jako příruční. Myslím, že teď, když dostávám další dobroty, si pravděpodobně nechám hlavní vybavení jako příruční a další mikrofony jako odbavení. Přeprava je příliš nákladná, než aby byla často (pro osobní potřebu). Pokud je produkce kde platit, pak bych ji pro jistotu poslal! A Fedex si je 100% jistý, že vaše vybavení projde celními orgány, zatímco jeho přivezení se mnou není jisté :-)
Blue Owl Studios UK
2011-08-16 16:42:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednou jsem prošel velkými kytarovými capo celními orgány v Belgii a strávil jsem hodinu přesvědčováním, že to není prachovka - vůbec se nestarali o moje Rode / Fostex / Laptop / Blimp / XLR / sluchátka.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...