Otázka:
N00b to Max/MSP
g.a.harry
2011-04-26 20:35:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Takže jsem se konečně dostal k demoverzi Max / MSP. Procházel jsem Tutes a učil se spoustu. Teď jsem v bodě, kdy si myslím, že můžu začít stavět nějaké věci. Už jsem udělal jedno, které náhodně vybere slovo ze seznamu a vloží ho do věty. Je to opravdu zábavné, ale je to trochu zjednodušující a chtěl bych přejít k něčemu, co souvisí se zvukem.

Napadne někdo nějaké jednoduché zvukové nápady, které by neměly být příliš složité? Mám nápady na budování obrovských interaktivních generativních hudebních enginů a podobných věcí, ale myslím, že bych měl přijít na to, jak se mi podaří rozdrtit, než z nich vyrostu.

Přemýšlel jsem něčeho jako zpožďovací modul nebo zkreslovací jednotka, ale netuším, kolik práce a hloubky sady dovedností budu potřebovat, abych něco takového skutečně dokázal. V ideálním případě bych to chtěl dokončit dříve, než dojde demo (stále se ukládá pro celou kopii).

Snuggles

GaH

Pět odpovědi:
EMV
2011-04-26 22:27:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Několik tipů pro začínající uživatele Max / MSP:

 • Podívejte se na příklady (nabídka Doplňky> Příklady) a odemkněte opravu, abyste zjistili, jak jsou sestaveny . Zkuste pochopit, jak fungují.
 • Každý soubor nápovědy každého objektu je také Max-patcher : můžete je odemknout, vybrat a zkopírovat, co potřebujete, a vložit jej do svého vlastní patch. Dávejte pozor na úpravy oprav nápovědy: pokud ji poté uložíte, trvale přepíše soubor nápovědy.
 • Podívejte se na Tezaurus objektů v Referenční příručce, pomocí kterého můžete hledat určitá funkce a zobrazí seznam objektů, které se mají použít.
 • Naučte se klávesové zkratky : cmd-e pro uzamčení / odemknutí opravy, i pro nový int box, f pro nový float box, n pro nový objekt, m pro novou zprávu, t pro nový přepínač, b pro nový třesk, c pro nový komentář, cmd-shift-e pro seskupení vybraných položek do subpatcheru, cmd-k (v systému Windows, cmd = ctrl) pro skrytí na zámku, cmd-l pro zobrazení na zámku, cmd-y a cmd-shift-y pro zarovnání objektů / propojovacích kabelů (v oknech je to ctrl-shift-a) a další.
 • Komentujte svou práci . Max / MSP je programovací jazyk a pokud během chvilky heuréky vytvoříte nějakou složitou logiku, budete později děkovat, pokud jste ji anotovali krátkým vysvětlením, jak to funguje. Ladění je mnohem jednodušší.
 • Zapněte „sondování“ v nabídce Debug, takže když umístíte ukazatel myši nad signální kabel, uvidíte jeho aktuální amplitudu.
 • V procesu vytváření často používejte [tisk] ke kontrole, zda objekty vytvářejí hodnoty, které od nich očekáváte. Po ověření, že vše funguje, můžete tiskové objekty později odebrat.
 • Seznamte se s rozdílem mezi Max a MSP , což znamená rozdíly v dělání věcí podle plánovače vs rychlostí zvuku.
 • Zjistěte, co dělají nastavení v okně „Stav DSP“ a co je třeba zkontrolovat, když zvuk nefunguje.
 • Zjistěte, jak funguje Pattrstorage již brzy, a budujte své patche s ohledem na to. Přidání možnosti přednastaveného úložiště později je bolest v zadku.
 • Než se pokusíte něco postavit, prohledejte fórum ( http://cycling74.com / forum) Je pravděpodobné, že někdo měl stejný nápad i před vámi a zveřejnil ukázkovou opravu. To platí také v případě, že se s něčím zaseknete: prohledejte fórum, protože pravděpodobně nebudete první, kdo bude mít tento konkrétní problém.
 • Když už mluvíme o fóru: přečtěte si toto téma http: // cycling74.com/forums/topic.php?id=26095 - řekne vám, jak zveřejňovat patche na fóru a další základní, potřebujete vědět věci.
 • Pokud jste vytvořili něco úžasného , vraťte laskavost a sdílejte ji ve fóru !
 • Podívejte se http://maxobjects.com : tam je spousta abstrakcí a skvělých exteriérů, které zvyšují funkčnost Max / MSP nebo vám trochu usnadňují život. Dávejte pozor na externí, které jsou pouze pro jednu platformu, ale později se můžete setkat s problémy s kompatibilitou.
 • Když jste tam, stáhněte si následující knihovny: ejies, jasch, jb (použijte funkci vyhledávání). Velmi užitečné věci.
 • Dávejte pozor na zpětnovazební smyčky v datovém (nebo signálním) proudu (objekt, který přenáší data zpět k sobě stejnou rychlostí, jakou je přijímá). Max tuto situaci často zachytí a vypne plánovač s varováním, ale někdy se tak nestane a Max přestane reagovat nebo dokonce spadne. Když už mluvíme o haváriích:
 • Program obsahuje chyby a dojde k jejich selhání . Takže často ukládejte a přemýšlejte o nějaké strategii verzí. Pokud si myslíte, že jste našli chybu, nejprve prohledejte fórum. Když se nic neobjeví, vytvořte nový příspěvek, který vysvětlí, jak chybu reprodukovat, spolu s malou ukázkovou opravou. S největší pravděpodobností to bude opraveno v příští verzi (to jde docela rychle a personál je velmi citlivý).

Specifické věci týkající se zvukového designu:

 • Při používání sluchátek sledujte hlasitost. Pokud pracujete se signály, když jsou připojeny k dac (výstupu), neočekávané věci mohou způsobit velmi hlasitý výstup.
 • Ve stejném duchu omezte vstupní hodnoty rezonančních filtrů, protože mohou vytvářet ošklivý výstup. [clip] a [clip ~] jsou vaši přátelé.
 • Seznamte se se sfrecord ~, sfplay ~, groove ~, record ~ ​​a buffery ~. Psaní a čtení zvukových souborů je zásadní, pokud jste vytvořili něco skvělého a chcete to uložit. V nabídce Doplňky je malý nástroj s názvem Quickrecord, který vám umožňuje zaznamenávat a ukládat vše, co se odesílá do dac.
 • Chcete-li zabránit klikání při změně hlasitosti signálu s nesignálním číslem, nebo nějaký další parametr signálu (například filtru), vložte do toku signálu [append 20] --- [line ~], aby se vyhladily hodnoty ve zvukové doméně.
 • Podívejte se na pfft ~ a příklady týkající se fft a konvoluce. Docela pokročilé věci, ale také to může být spousta legrace.
 • Máte midi ovladač? Podívejte se na midiin a vytvořte malou opravu s konkrétním nastavením ovladače, které je již nastaveno a směrováno, takže jej stačí přidat do jakékoli opravy, kterou vytvoříte, abyste přidali midi funkce. Dělat zvukový design pomocí knoflíků je intuitivnější a zábavnější než pouze s myší.
 • Pokud chcete lepší integraci svých Max-výtvorů s DAW, podívejte se na Max for Live.
 • Vytvořte nebo najděte patchovací modul pro blednutí a posouvání s konstantním výkonem, který budete potřebovat při prolínání nebo posouvání mezi signály.
 • Zjistěte, jak funguje poly ~ brzy, a vytvářejte patche se spoustou paralelních věcí kolem poly od začátku. Přemýšlejte o syntezátorech a dalších vrstvených nebo multi-timbilních generátorech a modifikátorech zvuku.

Několik dalších nápadů, které je třeba sestavit:

 • Phaser;
 • Multi-tap delay;
 • LFO-driven variable filter;
 • An amplitude-driven filter with smoothing;
 • Základní subtraktivní syntezátor, který pak lze rozšířit frekvenční modulací, výše uvedenými efekty, obálkami ADSR (pomocí [funkce] nebo [adsr ~], krokového řadiče [techno], dalších průběhů (v příkladech to můžete ukrást ze syntezátoru X.FM ~) a více bláznivých věcí.

Jak můžete říct, strávil jsem s Maxem / MSP příliš mnoho času a stále jím jsem. A přesto, i když s Max + MSP mohu vytvořit cokoli chci , svět Jitter (video) je stále relativně neprozkoumaným územím, kde čeká ještě více divů ...

To je docela dobře shrnuto. Kdyby jen univerzity, které učí Max / MSP, uvedly něco takového pro své studenty ... ospravedlnilo by to školné. : Jedna věc, kterou bych chtěl přidat do seznamu, je ... Máte jasnou představu o tom, co chcete dělat, a máte blokové schéma toho, jak toho pomocí Max / MSP dosáhnete. Zbytek je jen logika a know-how o Max / MSP. Pokud člověk nemá tu myšlenku ... i úplné know-how by bylo k ničemu.
Některé skvělé věci tam!
Kleknu na chválu k tobě.
1000abstractmachines
2011-04-26 22:08:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podívejte se na tohoto člověka: http://www.youtube.com/user/BazTutorials

Má spoustu krátkých výukových programů max / msp, většinou o audio

a v poslední době založil seznam skladeb s názvem „patch a day“;), takže budete mít na výběr spoustu „jednoduchých zvukových nápadů“.

na zdraví

manuel.
2011-04-26 21:07:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

podívejte se na návody msp ... (help / msp-tutoriály), které vás naučí vše, co potřebujete vědět, abyste mohli vytvářet a manipulovat se zvukovými efekty v MAX ... nebo si jen stanovte cíl (jako frekvenčně reaktivní zpoždění, nebo ... cokoli) a prozkoumejte uzly, které potřebujete vědět, abyste je vytvořili ... tato metoda může trvat o něco déle, ale je to pravděpodobně zábavnější;) také reference a uzel -soubory (pravým kliknutím na horký vstup uzlu) jsou velmi užitečné!

Dělal jsem tutoriály, ale je to něco jako číst manuál ... Raději nejprve prozkoumám a později zjistím, co dělám špatně.
Justin Zupnick
2013-03-21 17:05:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peter Batchelor má několik dobrých tutoriálů, díky nimž jsem začal v hudební aréně.

http://www.peterbatchelor.com/maxTuts.html

Mark Durham
2012-04-17 17:56:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Je to rok, co bylo toto vlákno spuštěno, jsem zvědavý ... jak jste se dostali a udělali jste něco, co stále používáte?

Sem tam pár věcí. Momentálně je vydávám v použitelných formátech a dostávám je na své stránky. Odpojím odkaz, až budou nahoře.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...