Otázka:
Jaký je rozdíl mezi dynamickými a kondenzátorovými mikrofony?
WLPhoenix
2012-09-28 20:01:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když někdo mluví o dynamickém nebo kondenzátorovém mikrofonu, co tím myslí?

Jak se tyto třídy mikrofonů liší a používají se pro různé věci?

Existují další dělení mikrofonů ve spektru dynamických a kondenzátorových mikrofonů?

Doufejme, že nová a vylepšená značka mikrofonu wiki (http://avp.stackexchange.com/tags/microphone/info) odráží všechny informace v tomto vlákně a ještě trochu mé vlastní. (Jakmile to bude schváleno, samozřejmě.)
Tři odpovědi:
byronyasgur
2012-10-13 18:53:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rychlé a špinavé vysvětlení.

Dynamické:

  • Obvykle, ale ne vždy levnější
  • drsnější a je méně pravděpodobné, že dojde k poškození, takže hodně práce na jevišti se děje s dynamikou
  • Používá se pro práci s vysokým akustickým tlakem, jako na bubnu nebo nástrojovém zesilovači.
  • Někdy se používá ve studiu, i když obvykle vokály a akustické nástroje budou potřebovat kondenzátory
  • typický příklad Shure SM58

kondenzátor:

  • obecně se považuje za být citlivější, proto se obvykle používá ve studiích pro zpěv
  • Obecně dražší. Některé kondenzátory stojí hodně
  • Lze je snadno poškodit, takže se na pódiu obvykle nepoužívají
  • Vyžadují phantomové napájení
  • Typický příklad AKG C414

Existuje mnoho dalších typů mikrofonů, např. elektret, pásek, kondenzátor atd., ale ty se obecně nepovažují za součást kondenzátoru nebo dynamických dělení, přestože například elecret je ve skutečnosti typ kondenzátorového mikrofonu. Ve stereotypních pojmech, když říkáme dynamické, máme tendenci znamenat standardní mikrofon a když říkáme kondenzátor, obvykle máme na mysli vysoce kvalitní studiový mikrofon, i když ve skutečnosti je to trochu složitější.

Upravit: Také by měl mít zmínil, že existují jak velké membránové, tak malé membránové kondenzátory.

Rory Alsop
2012-09-29 00:39:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dynamické mikrofony jsou v podstatě reproduktory obrácené - místo napětí v elektromagnetu pohybujícího se kuželem, zvukové vlny pohybují magnetickým materiálem dovnitř a ven z cívky a generují elektřinu. Jsou robustní a mají vysoký zisk, takže se hodně používají na pódiu.

Kondenzátorové mikrofony jsou kondenzátor, kde se jedna ze dvou desek pohybuje se zvukovými vlnami. Obvykle potřebují předzesilovač, ale jsou levné a mají dobrou frekvenční odezvu.

cívka, není v pohodě :)
+1, krátké a k věci. Dynamické mikrofony však také potřebují předzesilovač ... ve skutečnosti, protože kondenzátorové mikrofony mají již vestavěný předzesilovač, je kvalita hlavního mikrofonního předzesilovače spíše důležitější pro dynamické mikrofony než pro kondenzátory.
Phil
2012-09-29 02:57:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak říká Dr. Mayhem, dynamický mikrofon pohybuje cívkou v magnetickém poli za účelem generování elektrického výstupu a kondenzátory jsou založeny na měnící se kapacitě převodníku. Kondenzátory vyžadují předzesilovač a napájení. Energie pro toto může být dodávána buď interní baterií, nebo „fantomovým napájením“ výstupem stejnosměrného napětí (obvykle mezi 9 a 48 V) mixážním pultem nebo jakýmkoli způsobem, do kterého je mikrofon zapojen.

Dynamické mikrofony jsou levnější a robustnější než kondenzátory, ale jsou obecně méně citlivé a nejsou tak dobré při reprodukci vysokých frekvencí. S radostí bych například použil jeden typ pro zpěv, ale pro flétnu bych použil kondenzátor, pokud je to možné. Existují i ​​jiné typy, například PZM, ale nejběžnější jsou dynamické a kondenzátorové.

Dynamické i kondenzátorové mikrofony lze zakoupit s různými vzory vyzvednutí. Tyto vzorce popisují, ve kterém směru je mikrofon nejcitlivější. Nejběžnější jsou (v žádném konkrétním pořadí): kardioidní, hyperkardioidní a všesměrový.

Všesměrový je nejjednodušší vysvětlit tak, jak je stejně citlivý na zvuky ze všech směrů. To by bylo dobré například pro záznam obecného prostředí.

Kardioidní mikrofon je nejcitlivější na přední a boční strany, jak je popsáno níže uvedeným tvarem kardioidu, a je dobrým mikrofonem pro obecné použití.

A cardioid pick up pattern.

Hyperkardioidní snímač není tak široký a má zadní lalok. Dobré, když je spousta nástrojů blízko u sebe a chcete je mikrofonovat zvlášť.

a super cardioid pickup pattern

Superkardioidní (podobné jako hyperkardioidní, brokovnice (vhodné pro velké vzdálenosti) a číslo 8 (dobré pro 2 lidi, kteří sdílejí mikrofon) jsou také běžné. Většina mikrofonů má nastavený snímač, ale mikrofony jako AKG C414 umožňují změnu snímače pomocí přepínače. Tato změna je řízena pomocí 2 membrán a změna poměru každého v konečném výstupu.

kardioidní vzor není pro tuto otázku opravdu relevantní.
Otázka končí slovy „Existují ještě další členění mikrofonů ve spektru dynamických a kondenzátorových mikrofonů?“ kardioidní atd. jsou takové podskupiny.
Nevím .. vyzvednutí je docela ortogonální na mikrofonní typ, ale je to nejednoznačné, dám ti to.
Opravdu jsem přemýšlel spíše o dílčích divizích, jako je membrána a páska, které jsou podmnožinami dynamických mikrofonů, ale vyzvednutí je rozumnou dělicí čarou. Většina mikrofonů podobného transdukčního zařízení má však podobné sady snímačů.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...