Otázka:
Takže jsem spustil rekordér do kolečka plného vody…
Jay Jennings
2010-12-22 02:11:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Zlatou medaili bych měl získat jen za titul!)

Takže každopádně nahrávám záplavu deště, kterou dostáváme v Los Angeles včera v noci jsem o něco zakopl a napůl jsem ponořil svůj Tascam DR-680 do kolečka plného kalné vody. Nejen obyčejná voda - MUDDY voda. Všech 6 mikrofonních vstupů začalo frizovat a poté se celá jednotka vypnula. Yesss…

Zděsil jsem paniku?

Samozřejmě.

Abych zkrátil dlouhý příběh, celou věc jsem rozebral, vypustit, nechat přes noc uschnout na vzduchu a poté asi na 1 hodinu umístit na ohřívač prostoru. A Hádej co? Funguje to!

Jsem ohromen, Tascam. Pokračujte v robustním inženýrství.

+1 za „Nejlepší titul roku Zlatý odznak“! +100 k opětovnému uvedení jednotky do provozu! To musí být karma Jay!
Právě jsem vzal DR-680, je dobré vědět, že je opravitelný i v těch nejhorších situacích!
Wow. Neuvěřitelné - rád, že je stále naživu! Zní to jako příběh, který by měl Tascam obsahovat na stránce produktu DR-680.
@Tyler,, byl by to skvělý příběh, ale možná by se jim nelíbilo, že jsem ho sám rozebral ... raději bych ho vzal do služby.
@Jay pěkné! obvykle je potřeba alespoň trochu alkoholu, ale je skvělé, že ožil sám. btw, přestane v LA někdy pršet? Neviděl jsem slunce za týden.
dostali jste nějaké skvělé nahrávky elektrického zničení?
@Rene, bohužel rekordér v té době nechodil. Ale pokud je to útěcha, znělo to jako statické.
Skvělý! Také jsem byl venku několik posledních dní a nahrával déšť. Včera jsem měl své Sound Devices 744, Sennheiser MKH40 a Sennheiser MKH800 venku v dešti. Ano, jsem blázen. Po celou dobu jsem přemýšlel, co bych udělal, kdyby převodovka přijala příliš mnoho vody. Zní to, jako byste udělali správnou věc, a přesně tu cestu, kterou bych zkusil. Jsem rád, že to všechno vyšlo.
@Jay, V LA tolik nepršelo, protože moje auto bylo zaplaveno v Los Feliz asi před 5 lety. Jsem rád, že jsi dostal svoji jednotku znovu do provozu.
@VCProd napsal: „Obvykle je zapotřebí alespoň trochu alkoholu.“ Ale ne tolik, kolik by @Jay potřeboval, kdyby se jeho rekordér nezotavil. :-)
čtyři odpovědi:
Dan Gallard
2010-12-22 07:46:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Voda nebo jiné kapaliny, které se dostanou do elektrických předmětů, mohou po zapnutí způsobit poškození. Pokud k tomu dojde, je nejlepším řešením pro úsporu zařízení co nejdříve odebrání všech zdrojů energie.

Je třeba také poznamenat, že cukry v některých tekutinách (koks, pivo atd.) a rychle poškodit desky plošných spojů, takže je bezpodmínečně nutné tyto druhy úniků co nejdříve vyčistit.

Z osobní zkušenosti s různými nehodami, které něco rozlévají na elektrický předmět, jsou moje tipy ... >

  1. Co nejdříve odpojte veškerý proud od položky.
  2. Otevřete, zkontrolujte a umyjte čistou vodou, dokud si nebudete jisti, že jsou věci čisté
  3. pokud voda sám nefunguje, zkuste isopropylalkohol a bavlněnou špičku (zejména pro cukry)
  4. Nechte přirozeně uschnout nebo úplně osušte stlačeným vzduchem
  5. Znovu sestavte a měli byste být milí běžte.

Tento postup jsem použil na mnoha elektrických / zvukových předmětech a nikdy mě nezklamal. Dokonce fungovalo i čištění hrnců na originálním bicí automatu Roland TR-909.

Rád bych slyšel další řešení, která lidé mohou mít.

@Dan, skvělé postřehy pro všechny budoucí zaplavené rekordéry!
Myslím, že k čištění elektrických výrobků je dobré použít destilovanou vodu, protože byly odstraněny vodivé nečistoty. Takže bych to nejprve namočil. Samozřejmě v závislosti na tom, kolik prachu a kecy na základní desce máte, to může trvat několik namočení. Nezapomeňte při čištění desky a všech elektronických součástek použít antistatický pásek.
Chuck Russom
2010-12-22 04:33:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ok Jayi,

Inspiroval jsi mě :) Na svůj blog jsem zveřejnil část deště, kterou jsem včera zaznamenal:

http: // www .chuckrussom.com / 2010/12 / its-raining-in-la /

Ano! Můj chytrý trik uspěl ...
@Chuck, skvělé nahrávky!
Díky Jay! Vypadá to, že brzy budou další nahrávky, tyto bouře jsou trvalé.
@Chuck - jsem zvědavý, na jaké typy dešťových nahrávek byste se zaměřili, kdybyste měli k dispozici pouze dynamické mikrofony?
Dobrá otázka. Nikdy jsem nezkoušel dynamiku za deště, ale mám podezření, že by můj přístup byl podobný tomu, co jsem udělal s kondenzátory. Snažím se najít místo, kde déšť interaguje s něčím, co vydává chladný zvuk: na autech, kalužích, blátě, vycházející z odtoku, kolečko plné vody :) atd. Obvykle se snažím dostat své mikrofony opravdu blízko zdroj.
@Chuck, můj přístup přesně. Ptal jsem se, protože jsem zjistil, že kondenzátory zachytí podrobnější zvuk z tišších zdrojů, zatímco dynamika vyžaduje hlasitější SPL, ne? Například nahrávání deště na kalužích může být obtížnější znovu vytvořit s dynamikou, protože je to tak jemný zvuk. Silný déšť na cement nebo kov může být dobrým kandidátem na dynamiku. Tvoje myšlenky?
Všechno, co jsi zmínil, se zdá být na místě. I s kondenzátory se snažím zaznamenat nejhlasitější věci, které najdu, tolik zatraceného hluku ve městě, abych mohl konkurovat. Myslím, že pár kaluží, které jsem udělal, bylo docela tiché a měl jsem štěstí.
@Jay - mikrofon AKG C5, který mám, je kondenzátorový / dynamický a má obrovské množství odmítnutí a použil jsem ho na věci, které chci izolovaně - například zničil okolní zvuk počítačového kňučení v místnosti, kterou jsem chtěl dostat odvzdušňovací chrastítko. Jsem si jistý, že by v dešti fungovaly skvěle - podívejte se na ně, jen asi 250 $
Jay Jennings
2010-12-23 14:42:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK @chuck,

Inspirovali jste MĚ! Zveřejnili jsme úryvek z toho intenzivního deště, který jsme dnes měli v údolí:

http://soundcloud.com/awfulnicesound/torrential-rain-interior-awfulnice

Nejste si jisti, zda záznam opravdu dělá pravdu ... v té bouři bylo tolik síly a násilí. Děsivý déšť!

Pěkné věci! Včera jsem byl venku během toho šíleného deště. Musím stále procházet nahrávkami.
oinkaudio
2012-10-25 20:33:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Během foley relace, která zahrnovala kbelík s vodou, jsem náhodou narazil do mikrofonního stojanu, ve kterém bylo studiové vyhlídkové mikrofony a dřevo !!!!! šlo to přímo do plného kbelíku s vodou!

Úplně jsem se ochladil, protože to nebyl můj mikrofon a mohl jsem myslet jen na škody, které jsem právě způsobil, a na účet, který dostanu. Po nějakém rychlém přemýšlení / surfování po internetu jsem zjistil, že jeho umístění venku na slunci k vysušení může fungovat ... a .... voila! Fungovalo to!

Dobré vybavení má tendenci být velmi odolné.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...