Otázka:
Lemmings probudil mou kočku
user6513
2011-09-01 20:07:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To není moc otázka a spíše pozorování. Při sledování filmu Lemming (r. Dominik Moll) dříve, během scény, kdy se Alain (mužský vedoucí) vrací domů, aby zjistil, že do jeho kuchyně vtrhli lumíci, jsem si všiml své kočky, která šťastně spala, dokud neuslyšela skřípání lumíků a pak se zvedl a trochu se probudil. Vrátila se spát, jakmile si uvědomila, že zvuky vycházejí z televize. To, co mě zaujalo, bylo, že před tímto bodem bylo celé nahromadění zvuku docela znepokojivé, ale moje kočka tím nebyla nijak vyrušena. Přiměl jsem přemýšlet o tom, jak jsou moje kočky, máme je doma dvě, často nenáročné na zvuky filmů, které sledujeme. Nereagují na hlasité zvuky, ani na ne-diegetické prostředí / sfx postele hororových filmů.

Takže mě zajímají složité zvukové vzory, jaké jsou tam zvuky, které spustí reakce (např. strach) ze zvířat? Byly by tyto zvuky silnější, kdyby byly použity samostatně? Nebo jsme my lidé příliš složití a právě jsme byli znecitlivěni na samotné zvuky, které měly za cíl zaměřit se na naše prvotní instinkty, že musíme navrstvit další zvuky, které se pokoušejí vyvolat další spojení v našich myslích? Přemýšlím, jestli dokážeme rozeznat, jaké zvuky ovlivňují zvířata, možná bychom mohli použít stejné zvuky i pro naše publikum.

Omlouvám se, pokud se zdá, že jsem nesourodý, ale přemýšlel jsem, jestli si někdo jiný všiml, jak jejich mazlíčci nebo jakákoli jiná zvířata reagují na zvuk filmu.

Skvělá otázka! Moje psy nevyrušují výbuchy, zbraně, pronásledování aut atd., Ale jakmile uslyší štěkot psa, kňučení nebo vrčení, posadí se, dávají pozor a natahují hlavy ze strany na stranu.
Devět odpovědi:
AzimuthAudio
2011-09-01 23:00:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Loni v létě jsem pracoval na představení, kde psi pronásledovali hlavní postavy skrz les. Jednoho dne jsem v horkém létě stříhal doma a měl otevřená okna. Během asi 15 minut jsem měl každého psa na bloku, který reagoval na rozzlobené vrčení a štěkání, které jsem řezal. Nejprve reagovali na zvuky, které jsem řezal, ale pak se zdálo, že reagují navzájem. Po nějaké době se zdálo, že zjistili, že se moji „psi“ hodně opakují, když jsem procházel scénou znovu a znovu. Bohužel moje záznamové zařízení nebylo se mnou, nebo bych dostal skvělý sbor psů. Možná to zkusím znovu, jen abych zaznamenal výsledky.

Myslím, že to bude docela zajímavý refrén. Udělej to!
Chris Fonte
2011-09-02 04:43:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdá se, že moje kočka nesnáší zametání frekvencí ve středním rozsahu. Ne konkrétní tón sám, ale když se změní z nízkého na vysoký.

Skarik
2011-09-02 16:42:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Už jsem viděl výstavu na „psím jazyce“. To, co může znít jako generický štěkot pro netrénované ucho, může být ve skutečnosti jedním z několika hlavních typů komunikace, které se vyznačují jemnými změnami zvuku.

Kůra nebo vrčení mohou být obvykle místem pozdravu / oznámení pro „smečku“; teritoriální / agresivní hluk varující ostatní; „nárokující“ zavrčení, které upozorňuje na držení jídla atd .; nebo hravý.

I když to může znít jako zdravý rozum, byl jsem docela překvapen experimentem v pořadu. V místnosti s jídlem dali psa na vlastní pěst. Pes udělal tah za potravou v okamžiku, kdy zůstal sám. Do místnosti se hrálo posesivní zavrčení a pes okamžitě ustoupil a nechal jídlo na pokoji. Test se opakoval, ale tentokrát do místnosti zaznělo jiné vrčení (hravé). Sotva jsem slyšel rozdíl v tónování atd., Ale jasně to mělo pro psa jiný význam; nezdálo se, že by ho to zajímalo, a prostě šel dopředu a snědl jídlo!

Abych to zkrátil, z hlediska zvířecích zvuků / hovorů jsem přesvědčen, že mnoho z nich je primárně druhově specifických. Lidé by si obecně nebyli vědomi a nebyli by ovlivněni různými voláními různých druhů, protože psi a kočky jsou zvuky, na které reagujeme, jak je uvedeno (výbuchy atd.). Je možné, že určitá různá zvířata mohou reagovat na variace hřiště atd .; i když to nemusí nutně znít jako zvířecí volání, změny tónu pravděpodobně stále souvisejí s určitou zprávou. A samozřejmě je třeba vzít v úvahu větší citlivost, než je naše, na poslech v různých frekvenčních pásmech!

Co se týče našich prvotních instinktů, nemyslím si, že jsme byli úplně znecitlivěni. Například větvička nás může pořád upozornit a být ve střehu; bezpochyby instinktivně od doby, kdy nás pronásledovali predátoři = P

(První příspěvek: omlouvám se za to, že se trochu potulujeme!)

Melissa Pons
2012-04-22 08:56:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Přišel jsem trochu pozdě, ale všiml jsem si toho ... Jedna z mých koček je úplně šílená, co se týče Akta X. Zajímavě cítila počítač nebo televizi, podle toho, který z nich hrál. Později jsem zjistil, že se zbláznila s lidským pískáním a běžela mi do klína jako pes pokaždé, když pískám a mňoukám, když nepřestanu. Reaguje na dětský pláč a nejrůznější vysokofrekvenční zvuky, které, jak se zdá, spadají mezi pískání a pláč (jsou to koťata nebo lidské děti). Je to dost podivné, mám další kočky, které na tom nic nedělají. Mohlo by to být proto, že první kočka byla jediná, která měla koťata? Od té doby šla citlivější na zvuk. Mění životní zkušenost kočky také význam na typu zvuků, na které je ostražitější? Vypadá to, že ano.

ChrisSound
2011-09-01 20:11:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V televizi jsem viděl, jak kočky reagují na zvuky ptáků.

Dobrá otázka, ale někdo z multimediální třídy, kterou beru, řekl, že teď učí kočky malovat.

EDIT: Když někdy vidím kočku nebo psa, mňoukám a to téměř vždy upoutá jejich pozornost. Musí být naladěny na tento typ zvuku

kočky malovat? to je šílené!
lucafusi
2011-09-01 22:26:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Před několika týdny jsem při práci ve sluchátkách rozrušoval rezonanci na několika syntetických patche a bavil jsem se trollováním své kočky přes vyšší frekvence. Nebyla pobavená.

Julian
2011-09-02 00:12:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moji kočku vůbec nevadí moje kytara ani zvuk z ní. Druhá kočka, kterou máme, druhou, která to uvidí, zmrzne strachem a pak odejde.

Moje kočka mi jednou srazila harmoniku z úst, když jsem hrál. Nebyl fanouškem.
Filipe Chagas
2011-09-02 05:23:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kočky jsou vždy (dobře ty, s nimiž jsem se stejně snažil) zaujaté zvuky Didgeridoo, a zatím každý pes, na kterého jsem „hrál“, uteče, jako by zítra nebyl!

To je zajímavé si povšimnout. Zajímalo by mě proč.
@Tak jo, jsem zvědavý ... Je to něco jako když můj bratranec pláče, když vidí míč pilates.
Matthew M
2011-09-02 21:32:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaznamenal jsem svou kočku co nejvíce, protože vydává skvělé zvuky. Zábavná část přijde, když upravuji, začne mluvit zpět k sobě a rozrušeně hledá druhou kočku, která je slyšet, ale necítí. Nakonec jsem musel dělat jakoukoli z těchto úprav, když tvrdě spí nebo má sluchátka. Občas zareaguje také na ptáky.

To je bizarní. Naopak se zdá, že moje kočky na jejich záznamy nereagují. Můžeme si kočky vyměnit za den? Ha ha ha...


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...